Spółdzielnia mieszkaniowa Górnik, założyciel klubu TO i OWO.

Klub To i Owo jest to spółdzielcza placówka prowadząca działalność społeczną, oświatową i kulturalną istniejącą już 5 lat. Placówka znajduje się w Jaworznie przy ulicy Grunwaldzkiej 106 i obejmuje aż 150 członków, mieszkańców Jaworzna, ale w szczególności mieszkańców zamieszkujących tereny Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik. Klub działa w zakresie edukacji kulturalnej i integracji społecznej.

REKLAMA

Chodź klub tworzą przeważnie seniorzy, to dołączyć może każda osoba, bo  harmonogram jest bardzo bogaty i dostosowany do wszystkich członków. Klubowicze mogą skorzystać np. z nauki języka angielskiego, brydża z gimnastyki i wielu innych zajęć.

Klub założył również koło wolontariatu, które prężnie działa od trzech lat i pomaga na wiele sposobów. Uszyli aż 1500 sztuk maseczek, obecnie kontynuują akcje „Jaworzno miastem wolnym od foliówek” i szyja Eco- woreczki na warzywa i owoce z zebranych firanek, uszyli i przekazali organizery na łóżka dla podopiecznych hospicjum, gdzie też wykonują prace porządkowe.

Udało mam się również porozmawiać z dwoma klubowiczkami w trakcie wykonywanych przez nich prac porządkowych w Hospicjum Homo- Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie, które z ogromną radością i chęcią działają, jako wolontariuszki.

Klub To i Owo to miejsce, w którym takie pojęcie jak nuda czy samotność nie istnieją. Każda osoba może miło tu spędzić czas i wśród wspaniałych ludzi, rozwijać zainteresowania, zwiększać swoja aktywność i oczywiście nawiązać nowe znajomości.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki