Lepszy materac to lepsze życie

REKLAMA

Obecnie wiele osób cierpi z powodu różnych alergii i nadwrażliwości na środowisko, w którym funkcjonują. Choroby cywilizacyjne zawładnęły naszymi życiami i nie zapowiada się na ich odwrót. Istnieją jednak skuteczne sposoby, by z nimi walczyć. Należą do nich redukcja stresu i poprawa komfortu życia. Odpowiedni materac powinien spełnić te dwa zadania, dodatkowo oferując także właściwości hipoalergiczne.

To wszystko przełoży się na spokojny, wygodny i zdrowy sen, który stanowi podstawę dobrego samopoczucia. Gdy jesteśmy wyspani, możemy liczyć na lepsze efekty w pracy i więcej energii w dzień. Będziemy także bardziej „żywi” i skorzy do podejmowania nowych wyzwań!

Droga do zdrowego trybu życia zaczyna się właśnie od snu. Warto poświęcać czas na nowe diety i plany treningowe, jednak bez odpowiedniego materaca traci to na znaczeniu. Brak skutecznego wypoczynku powoduje, że ciężej jest utrzymać dietę, gorzej także z regeneracją po ćwiczeniach. To tylko jeden z wielu przykładów, które podkreślają niesamowicie ważną rolę snu w życiu każdego z nas. Warto zatem postawić na hipoalergiczny materac piankowy wykonany z lateksu.

Wybór materaca nie jest łatwą sprawą

Określenie typu materaca to dopiero początek drogi do wyboru najlepszego produktu. Na rynku funkcjonuje kilku świetnych producentów, których materace jednak znacząco różnią się od siebie. Wyróżnik stanowić mogą na przykład materiały wykorzystane przy produkcji. Odpowiadają one za właściwości hipoalergiczne materaca oraz jego trwałość. Ciężko określić wytrzymałość produktu już na etapie jego zakupu. Pomoże w tym jednak sprawdzenie warunków gwarancji – im dłuższy jest jej okres, tym większa szansa, że materac będzie w naszej sypialni przez parę ładnych lat.

Wykorzystanie maty kokosowej i podział na strefy twardości to przyjemne bonusy, które poprawiają codzienne obcowanie z materacem. Kluczowym parametrem jest podstawowa twardość materaca, jednak większość producentów oferuje warianty danego modelu różniące się pod tym względem lub pod kątem gabarytów.

Ważne są także rozwiązania związane z higieną. Niektóre materace dysponują doskonałą konstrukcją o charakterze medycznym, która zapewnia idealne właściwości antybakteryjne. Kwestii do uwzględnienia w trakcie wyboru jest więc naprawdę wiele! To wszystko jest jednak tylko teorią. W praktyce musimy porównać ze sobą propozycje różnych producentów i zdecydować, która najbardziej nam odpowiada.

Porównanie materacy od trzech popularnych marek

Porównanie materacy od trzech popularnych marek

Na początek przyjrzymy się materacowi Janpol Demeter. To model dwustronny, oferujący twardość H2 (średnią) na jednej stronie i H3 (wysoką) na drugiej. Okres gwarancji wynosi 5 lat. Materac podzielono na 7 stref twardości. Wykonany jest z pianki lateksowej, ma więc doskonałe właściwości antyalergiczne. Jest to materac medyczny. Cena podstawowego wariantu to 1 100 złotych.

Materasso Premier Biospring to solidna konkurencja. Jest to materac o średniej twardości, 5-letnim okresie gwarancji, 7 strefach twardości. Wykonany jest z pianki lateksowej, która zapewnia ochronę przed alergenami. W jego produkcji została wykorzystana także pianka Biospring, która zapewnia dodatkową elastyczność i sprężystość. Materac w bazowym wariancie kosztuje 1 250 złotych.

Materac Hilding Blues wyróżnia się rewelacyjnie długim okresem gwarancyjnym, który wynosi aż 15 lat. Jest to model o średniej twardości, sprawdzonych właściwościach antyalergicznych i doskonałej wentylacji. Możemy także wyprać jego pokrowiec w temperaturze 60 stopni. Pianka lateksowa zapewnia wygodę i higienę użytkowania.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki