Udaremnili zamach na prokuratora krajowego

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, dwóch przestępców zostało oskarżonych o planowanie zabójstwa prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Ich motywem miała być zemsta oraz przekonanie, że to właśnie decyzją prokuratora jeden z przestępców może zostać skazany na dożywocie. 

REKLAMA

Przestępcy, którzy byli już wcześniej skazywani za zabójstwa, przebywają obecnie w zakładzie karnym. Mężczyźni zorganizowali broń z tłumikiem oraz amunicję, prawdopodobnie udało im się to zrobić przy współpracy ze współoskarżonym funkcjonariuszem straży więziennej. Zamieszany w sprawę był także inny mężczyzna, który dostarczył kartę płatniczą, by pracownik więzienia zakupił broń dla osadzonych.

Akt oskarżenia wpłynął do Sądu Okręgowego w Opolu ze strony Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Przestępcom planującym zbrodnię, Grzegorzowi P. i Bogdanowi G. grozi dożywocie, zamieszany w sprawę funkcjonariusz Krzysztof N. może być ukarany pozbawieniem wolności do 10 lat, natomiast ostatnia zaangażowana osoba, Robert B., może trafić za kratki na okres do 8 lat.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki