REKLAMA

Nastał czas wakacyjnych wyjazdów. Szukając miejsca na urlop często zwracamy uwagę na kilka istotnych dla nas kwestii. Sprawdzamy, czy miejsca te są przyjazne rodzinom z dziećmi, a Ci, którzy na urlop zabierają swojego czworonoga sprawdzają, czy miejsca te są przyjazne dla zwierząt. Stoicie przed wyborem wakacyjnego miejsca na wypoczynek? Oto nasz krótki poradnik, który powinien ułatwić Wam nieco wybór.  

Dla niektórych pies to nieodłączny członek rodziny. Nawet jeśli wyjeżdżasz na kilka dni, zawsze zabierasz ze sobą psa? Oznacza to, że na wakacje również zabierzesz ze sobą swojego ukochanego czworonoga. Jak wybrać miejsce, które będzie wygodne dla Ciebie i przyjazne zwierzętom? 

Wakacje z psem – wybieraj miejsca przyjazne zwierzętom  

Najlepszy sposób na wspólne spędzenie czasu z czworonogiem to z pewnością długie wędrówki. Większość z nas przecież kocha spacery. Pies również ucieszy się ze wspólnej wędrówki. Przed wyjazdem warto jednak upewnić się, że szlaki, które zamierzamy odwiedzić są odpowiednie zarówno dla nas, jak i dla naszych czworonogów. 

Planując urlop w Polsce, może warto zastanowić się nad wyruszeniem do jednego z 23 parków narodowych. Pamiętaj – nie do każdego możesz wejść z psem. Na spacer z psem możesz wybrać się do następujących parków narodowych: Świętokrzyskiego, Kampinoskiego, Magurskiego, Wigierskiego, Narwiańskiego, Wielkopolskiego, Ojcowskiego, Karkonoskiego czy do Parku Narodowego Gór Stołowych. W pozostałych obowiązuje częściowy lub całkowity zakaz wprowadzania psów. Z psem można udać się jednak na teren parków krajobrazowych. Tu ograniczenia są o wiele mniej restrykcyjne, a widoki niejednokrotnie zapierają dech w piersiach.  

Wczasy z psem – jaki kierunek obrać?

Planując urlop z psem pamiętajmy o spakowaniu nie tylko siebie, ale również czworonoga. Zabawki, karma, akcesoria – pies na wakacjach również powinien czuć się dobrze. W hotelach przyjaznych zwierzętom często znajdują się już legowiska dla psów, dzięki czemu nie musisz zabierać całego ekwipunku z domu, co mogłoby być trochę problematyczne. Jeśli planujesz długie podróże np. rowerowe, warto zabrać wózek dla psa, który będzie pomocny podczas wakacyjnych wycieczek. Warto zabrać również Boomer Ball – zabawkę, która skutecznie zajmie czas psu chociaż na chwilkę. Tego typu gadżety sprawią, że zwierzak poczuje się trochę bardziej swojo w obcym miejscu i będzie mniej niespokojny. Zadbajmy o samopoczucie naszego zwierzaka, ponieważ za pewne przebywanie w całkowicie obcym miejscu może być dla niego trochę dziwne, a pies może się czasami dziwnie zachowywać.  

Wakacje z psem nad morzem to świetny pomysł. Nie wybierajmy jednak miejsc za bardzo zatłoczonych, szczególnie wtedy, jeśli pies nie jest przyzwyczajony do dużych zgromadzeń. Wówczas możemy obrać nieco inny kierunek – Bieszczady z psem to również świetny pomysł. To miejsce, w którym psiak może się wybiegać, co często nie jest możliwe aż w takim stopniu w miejskich aglomeracjach.   

 

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki