Wymiana witryn w lokalach użytkowych, przez Spółdzielnię Górnik

Spółdzielnia Górnik przystępuje do zadania polegającego na wymianie witryn w lokalach użytkowych należących do ich zasobów.

REKLAMA

Prace te nie są wykonywane po raz pierwszy, gdyż co roku spółdzielnia stara się wytypować lokale, w których te konstrukcje są wyeksploatowane i w ramach posiadanych swoich środków wymieniać je sukcesywnie.

Na przełomie ostatnich 2 lat na terenie osiedla Podłęże spółdzielnia wymieniła 13 takich witryn. Wymiana polega na demontażu starych ciężkich metalowych konstrukcji, które były wielokrotnie malowane i modernizowane. Część konstrukcji jest zdeformowana co utrudnia użytkowanie, jak również generuje straty ciepła w okresie jesienno- zimowym.

Nowe witryny są wykonane z konstrukcji aluminiowej w systemie Imperial. Są dwuszybowe o wysokich parametrach izolacyjnych, posiadają system zapobiegający przytrzaśnięciu palców, oraz spełniają wszelkie potrzebne normy i są przede wszystkim lekkie co jest ważne dla użytkowników . Wygląd nowych witryn w porównaniu do poprzednich podnosi walory estetyczne lokalu.

Obecnie do wymiany witryn zakwalifikowały się 4 lokale użytkowe. Przy Al. Piłsudskiego 23 i 27, oraz dwa lokale przy Al. Piłsudskiego 36.

Najprawdopodobniej pracę rozpoczną się na przełomie sierpnia- września. Czas wymiany jednej witryny w zależności od jej rozmiarów wynosi od 2do 5 dni. Ostatecznie prace mają być zakończone do końca września.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki