Najgorętszy sezon grzybobrania co prawda dopiero przed nami to już teraz w lasach pojawiły się pierwsze okazy. Dla wielu ludzi zbieranie grzybów to pasja i świetna forma spędzania wolnego czasu, odpoczynku i relaksu.

REKLAMA

Pamiętajmy, jeśli planujemy wyprawę do lasu na grzyby, warto wcześniej przypomnieć sobie, jak wyglądają najbardziej trujące gatunki grzybów. Nawet kiedy jesteśmy przekonani, że doskonale znamy trujące grzyby, ostrożność może uratować nam życie.

Nasza rada- poza koszem i nożykiem do zbierania grzybów, nie zaszkodzi zabrać ze sobą do lasu podręcznego atlasu grzybów i nie zbierajcie ich do foliowych torebek, gdzie zaczynają parować i się zaparzają. Najlepiej jest zbierać grzyby do wiklinowego kosza. Pamiętajcie również, przy zbieraniu grzybów nie niszczcie grzybni, bo inaczej ani my, ani nikt inny w takim miejscu nie znajdzie już więcej grzybów. Najlepiej jest wycinać je nożem tuż przy ziemi.

Ludzie, którzy uwielbiają zbierać grzyby, zatracają się wręcz w swojej pasji. Nic innego nie daje im takiego kopa energii, zastrzyku radości, wzrostu poziomu hormonów szczęścia jak właśnie grzybobranie.

Byliście już w tym roku na grzybobraniu? Pochwalcie się zdjęciami swoich koszyków w komentarzach pod postem na Facebooku.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki