REKLAMA

Zatrudnianie pracowników zza wschodniej granicy stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Pozyskanie z Ukrainy dodatkowej siły roboczej pozwala na zwiększenie produkcji, wykonanie dodatkowych zleceń czy utrzymanie produkcji na stałym poziomie w sezonie urlopowym. Pracownicy ze wschodu są zmotywowani, łatwo się adaptują w nowym otoczeniu i chętnie pracują w systemie zmianowym. Aby jednak móc pracować legalnie na terenie Polski, obywatel Ukrainy musi uzyskać zezwolenie na pobyt oraz pozwolenie na pracę.

Czy warto zatrudniać obcokrajowców?

Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy jest dobrą alternatywą, zwłaszcza dla dużych i średnich firm, borykających się z brakami kadrowymi. Osoby zza wschodniej granicy są nam bliskie kulturowo – zarówno pod kątem języka, wiary, jak i tradycji. Dzięki temu łatwo aklimatyzują się w nowym środowisku i chętnie zostają w Polsce na dłużej.

Osoby zza wschodniej granicy przyjeżdżają do naszego kraju w celach zarobkowych – często są one jedynymi żywicielami rodziny. Dzięki temu pracownicy z Ukrainy są zmotywowani i chętniej podejmują się pracy zmianowej, nocnej oraz w nadgodzinach. Pozyskanie dodatkowych rąk do pracy pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu produkcji lub przyjęcie dodatkowych zleceń.

Pracownicy z Ukrainy – jak ich pozyskać?

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy wiąże się z wieloma formalnościami – zarówno ze strony potencjalnego pracodawcy, jak i osoby rekrutowanej. Każdy obywatel Ukrainy, szukający legalnej pracy na terenie naszego kraju musi posiadać przynajmniej dwa pozwolenia:

● zezwolenie na pobyt (czasowe lub stałe)

● pozwolenie na pracę.

 

Uzyskanie tych dokumentów może powodować opóźnienia czasowe i nastręczać wielu problemów potencjalnemu pracodawcy. Alternatywą może się okazać zatrudnienie gotowej obsady poprzez pośrednika, np. agencję pracy tymczasowej. Wraz z zespołem      otrzymujesz kompleksową obsługę kadrowo-płacową oraz koordynatora. Korzystając z usług agencji masz pewność, że wszyscy pracownicy znajdują się na terenie Polski legalnie, a ich zatrudnienie jest zgodne z obowiązującym prawem.

Pracownicy z Ukrainy z AB OVO Solutions

Zatrudnienie pracowników zza wschodniej granicy jest świetną alternatywą dla firm, uskarżających się na braki kadrowe lub poszukujących specjalistów z konkretnych dziedzin. Ilość spraw formalnych, związanych z pozyskaniem pracownika spoza granic Unii Europejskiej może jednak być zniechęcającą.

W AB OVO Solutions dostarczamy rozwiązania, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zapewniamy dostarczenie pożądanej przez pracodawcę liczby pracowników z Ukrainy, wraz z pełną legalizacją ich pobytu oraz zatrudnienia. Oferujemy opiekę na każdym etapie, od rekrutacji po rozwiązania kadrowo-płacowe.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki