Radna Rady Miejskiej w Jaworznie Teresa Kondoszek opublikowała na swoim facebookowym profilu krótki filmik, w którym opowiada o będących na ukończeniu miejskich inwestycjach.

REKLAMA

Wideo obejrzycie poniżej:

Spójrzmy na inwestycje w mieście.

Opublikowany przez Teresę Kondoszek Czwartek, 20 sierpnia 2020

 

– W budowie są duże projekty na kwotę 100 mln zł – zaczyna radna Kondoszek. – Odnowienie Parku Podłęże to ponad 6 mln zł. Park był piękny, ale robi się jeszcze piękniejszy. Jego otwarcie planowane jest na koniec 2020 roku. Odnowione zostaną m.in. skatepark i korty tenisowe – mówi radna.

– W centrum miasta przeprowadzono termomodernizację hali widowiskowo-sportowej, a obecnie trwa modernizacja otoczenia obiektu, która będzie kosztować 10 mln zł, z czego 5 mln pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Prace mają zakończyć się pod koniec 2020 roku – kontynuuje radna.

-Kolejne miejsce zielone, które powstaje w Jaworznie, to zrekultywowany teren po kopalni Piłsudski. Powstaje tu park typu angielskiego. Znajdzie się miejsce m.in. na minipark linowy oraz kilka placów zabaw, małą architekturę, w tym dużo ławeczek, gdzie będzie można wypoczywać razem w rodziną. Większość infrastruktury została już przygotowana, park ma być gotowy za kilka miesięcy – kończy Teresa Kondoszek.

Miejmy nadzieję, że mimo strat finansowych spowodowanych przez epidemię koronawirusa, gmina będzie w stanie ukończyć wszystkie ważne inwestycje.

źródło: Teresa Kondoszek FB