REKLAMA

Choć nie wszystkie przedsiębiorstwa muszą prowadzić pełną księgowość, również jej uproszczona wersja może być problematyczna. Zwłaszcza w obecnym czasie pandemii widać, jak ważne jest wsparcie chociażby w pozyskaniu dofinansowania dla firmy. Istotne jest zatem nie tylko podejmowanie środków ostrożności, by zapewnić higieniczne warunki pracy pracownikom, ale też bezpieczeństwo w zakresie prowadzonej księgowości. To właśnie może zapewnić pomoc rzetelnej firmy zewnętrznej, która kompleksowo zajmie się prowadzeniem księgowości.

Na czym polega obsługa księgowa?

Do prowadzenia pełnej księgowości zobowiązane są spółki handlowe – kapitałowe i część osobowych. Pełna księgowość jest obowiązkowa dla spółek komandytowych, komandytowo-akcyjnych, akcyjnych i spółek z o.o. oraz dla wszystkich firm, które osiągnęły przychody w wysokości co najmniej 2 000 000 EUR w skali roku. Uproszczona księgowość tyczy się z kolei osób fizycznych, spółek cywilnych i jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich, poniżej limitu 2 mln EUR przychodów rocznie. Odpowiedzialność, z którą wiąże się obsługa księgowości, nie musi być jednak na stałe związana z firmą – każde przedsiębiorstwo ma możliwość zlecić prowadzenie rachunkowości zewnętrznemu biuru rachunkowemu, które w ramach usługi zajmie się kompleksowym prowadzeniem księgowości.

Szczegółowe ewidencjonowanie wszystkich wydarzeń księgowych wymaga znajomości często zmieniających się przepisów podatkowych. Kompetentne wsparcie może zapewnić doświadczone biuro rachunkowe, które może się zająć nie tylko prowadzeniem księgowości, ale również kadr i płac. Wdrożenie i prowadzenie PPK – Pracowniczych Planów Kapitałowych, przez partnera biznesowego jest znacznie wygodniejsze dla przedsiębiorcy. Przykładem takiej firmy jest Vattax Sp. z o.o., biuro rachunkowe z 30-letnim doświadczeniem w obsłudze księgowej i podatkowej. Dzięki takiej pomocy osoba zarządzająca firmą może być spokojna o odpowiednie i terminowe uiszczanie zobowiązań podatkowych oraz poprawne prowadzenie ksiąg rachunkowych. Biuro rachunkowe może też dostarczać informacji zarządczej, dzięki której podejmowane w przyszłości decyzje będą oparte na racjonalnych przesłankach.

Outsourcing – zaoszczędź i zwiększaj produktywność firmy

Konieczność znajomości aktualnych przepisów i terminowego dopełniania obowiązków formalnych i podatkowych wymagają od przedsiębiorcy nadążania za wprowadzanymi zmianami, aktualizacjami i nowelizacjami. Dlatego wiele osób zarządzających preferuje skoncentrować się na rozwijaniu firmy i generowaniu jej przychodów, zlecając czynności księgowo-podatkowe do biura rachunkowego takiego jak np. Vattax Sp. z o.o., którego pracownicy są na bieżąco szkoleni i uaktualniają wiedzę księgowo-podatkową, bo w tym się specjalizują. Profesjonalny outsourcing księgowości może pomóc Ci nie tylko zaoszczędzić na kosztach szkoleń księgowych i podatkowych dla własnych pracowników, oraz ich rekrutacji, ale też zyskasz cenny czas i możesz zająć się sprawami istotnymi dla rozwoju firmy.

Outsourcing jest zatem sposobem na zwiększenie efektywności kosztowej firmy, gdyż czasochłonne obowiązki przekazywane są do firmy w nich wyspecjalizowanej. Oprócz redukcji ponoszonych kosztów, zmniejsza się również ryzyko popełnienia błędów księgowych obarczonych sanacjami finansowymi. Postaw na rzetelne usługi – Vattax Sp. z o.o. zaprasza do skorzystania z usług na terenie Warszawy, Raszyna, Janek, Pruszkowa i okolic. Biuro jest znakomicie skomunikowane, więc nie musisz martwić się o problem z dojazdem. Odwiedź nas stacjonarnie bądź skonsultuj się z nami telefonicznie, i powiedz, jak możemy Ci pomóc !

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki