W ubiegłym tygodniu ukazał się długo wyczekiwany, kolejny numer Zeszytów Historycznych Miasta Jaworzna. Wydawnictwo to ma za cel popularyzowanie wiedzy na temat lokalnej historii; wydarzeń, obiektów, ludzi, którzy w przeszłości tworzyli bogate dzieje naszego miasta.

REKLAMA

Tym razem można przeczytać o dziejach jaworznickich młynów, lokalnej kinematografii, historii Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Jaworzna, a także o odkrywkowych kopalniach piasku na obszarze naszego miasta. Obecne wydanie wieńczy tekst poświęcony budownictwu sakralnemu na terenie Długoszyna. Autorami artykułów są odpowiednio: Dawid Gmitruk, Piotr Burczy, Sylwia Słotwińska, Adrian Rams oraz Jarosław Sawiak.

Publikacja dostępna jest do nabycia w jaworznickim muzeum, będącym wydawcą Zeszytów. Redaktorem bieżącego wydania jest Pan Adrian Rams, natomiast twórcą opracowania graficznego Pan Sławomir Śląski. Życzymy miłej lektury.
Jarosław Sawiak

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki