Od września bez maski tylko z zaświadczeniem

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński ogłosił zmianę w zasadach dotyczących zakrywania ust i nosa. Z dniem 1 września każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał mieć przy sobie zaświadczenie lekarskie.

REKLAMA

Choć na ulicy wystarczy zachowanie dystansu społecznego, w sklepach czy środkach transportu publicznego nadal jesteśmy zobowiązani do zakrywania nosa i ust maseczką. Wiele osób nie przejmuje się jednak tym obowiązkiem i nie osłania twarzy, za wymówkę mając w razie czego „przeciwskazania lekarskie”.

Wykorzystywanie niedoprecyzowanych przepisów jednak już wkrótce się skończy. Jak poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, od 1 września każdy, kto ze względów zdrowotnych nie może nosić maski, będzie zobowiązany do posiadania przy sobie zaświadczenia lekarskiego.

– Informujemy o tym dzisiaj tak, żeby każdy mógł w nadchodzących tygodniach o takie zaświadczenie wystąpić. Przy czym liczba takich przypadków powinna być bardzo, bardzo niewielka – powiedział wiceminister zdrowia.

Przywracane w niektórych powiatach obostrzenia, a także zaostrzanie istniejących, to efekt rosnącej liczby zachorowań na COVID-19.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ