Piłkarze MKS-u Trzebinia zrewanżowali się za marcowy Puchar Polski, kiedy przegrali po karnych z Victorią 1918 Jaworzno. W środowym starciu w drugiej rundzie pokonali drużynę „Vici” 3:0, a spotkanie na boisku w Jeleniu rozstrzygnęło się w drugiej połowie.

REKLAMA

Faworytami byli piłkarze z Trzebini. Po ostatnich niepowodzeniach drużyna z Jaworzna postawiła sobie za cel, wygranie drugiej rundy i poprawienie nastroju wśród swoich kibiców. Po pierwszej połowie wydawać się mogło, że drużyna prowadzona przez Piotra Pierścionka zrealizuje swoje zadanie. Od pierwszej minuty sumiennie bronili dostępu swojej bramki. Goście nie potrafili stworzyć żadnej dogodnej okazji na oddanie celnego strzału aż do 23. minuty. Piłkę uderzoną przez Marcina Szczurka obronił pewnie Krzysztof Psuj. Gospodarze nieźle radzili sobie w środku pola i w linii ataku, stwarzając kilka ciekawych akcji.

Po reprymendzie udzielonej przez Szymona Stawowego – trenera gości, trzebinianie zaczęli grać o wiele lepiej w drugiej połowie. Goście zdobyli pierwszą bramkę w 56. minucie, kiedy skutecznie strzelił Szymon Kurek. Victoria od tego momentu nie potrafi skutecznie rozegrać piłki, a tylko niekiedy stwarza zagrożenie pod bramką gości. Arbiter nie zauważył faulu na piłkarzu Victorii w polu bramkowym i podyktował tylko rzut wolny, bezpośredni. Strzał na bramkę gości broni golkiper, który pokazuje swoją dobra formę. W końcówce Trzebinia strzeliła jeszcze 2 bramki, a autorami byli – Szymon Barczyk w 79. min oraz Mateusz Marszałek w 84. min.

Victoria 1918 Jaworzno kończy więc zmagania pucharowe w roku 2020/2021. Kolejny sprawdzian piłkarzy z Jaworzna czeka już w najbliższą niedzielę, kiedy to na wyjeździe zagrają ligowy mecz z Sosnowianką Stanisław Dolny.

Victoria 1918 Jaworzno – MKS Trzebinia 0:3 (0:0)
Kurek 56′, Barczyk 79′, Marszałek 84′

Victoria: Krzysztof Psuj, Jakub Bruzda (67′ Wesecki), Marcin Smolik, Szymon Chrapek (77’Palian) , Patryk Rusek (46′ Śliwiński), Kacper Baran, Nikodem Wojewoda (67′ Jaromin), Maksymilian Leś (46′ Suwaj), Dawid Musiał, Oskar Bartuś, Tomasz Tryba

Trzebinia: Tomasz Wróbel, Mateusz Marszałek, Mateusz Mrożek (87′ Bugalski), Patryk Kiczyński, Patryk Pająk (58′ Mendela), Szymon Kurek, Łukasz Sochacki (58′ Podobiński), Szymon Barczyk, Jan Martyniak, Paweł Piskorz, Marcin Szczurek (77′ Zybiński)

kartki: Szymon Barczyk, Patryk Kiczyński, Paweł Piskorz, Karol Jaromin, Kacper Baran

K. Laskowski / jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement