W Derbach Jaworzna Zgoda lepsza od Victorii

REKLAMA

Sobotnie popołudnie zapowiadano jako wielkie święto dla fanów piłki nożnej, bowiem w hicie sezonu, w wielkich derbach spotkały się dwie drużyny z Jaworzna. Victoria 1918 Jaworzno wystąpiła w roli gospodarza, a gościli LKS Zgodę Byczyna. Widowisko na stadionie przy Krakowskiej zapowiadało się nad wyraz ciekawie, przy czym większość kibiców, zwłaszcza tych w koszulkach biało – zielonych nie spodziewała się takiego wyniku meczu. Zgoda Byczyna pokonała gospodarzy trzema bramkami.

REKLAMA

Obie drużyny musiały zrehabilitować się po nieudanej pierwszej kolejce ligi okręgowej grupy Chrzanów. Licząc na pierwsze punkty w sezonie, trzeba było postawić niemal wszystko na jedną kartę. I tak od samego początku goście wzięli się do ataku, a na efekt nie trzeba było wcale długo czekać. Już w 7. minucie spotkania grający trener Krzysztof Bartyzel uderzył piłkę w kierunku słupka bramki i zdobył pierwszego gola w tym sezonie dla jaworznickich byków. Byczynianie nieco uspokoili grę, co przełożyło się na większy nacisk przez gospodarzy. Wyrównać gospodarze mogli już kilka minut po utraconej bramce, ale strzał z dystansu okazał się minimalnie niecelny, a piłka przeleciała nad wysuniętym za bardzo bramkarzem Zgody oraz nad poprzeczką. Kolejną dobrą sytuację dla biało – zielonych miał Jakub Żmuda, który pomimo, że pilnowany był przez obrońcę gości, zdołał z ostrego kąta uderzyć w kierunku bramki. Krystian Nawrocki sparował piłkę, a gospodarze mogli tylko pocieszyć się rzutem rożnym. Wynik do przerwy spotkania pozostał bez zmian i na przerwę drużyna Zgody schodziła, prowadząc jedną bramką.

Nerwowa druga połowa skutkowała częstymi interwencjami arbitra, który wyciągnął kilka razy kartonik koloru żółtego. W międzyczasie doskonałą sytuację zmarnowali gospodarze. Świetnie za to spisał się Nawrocki, który najpierw odbija piłkę centrowaną z rogu, następnie broni trudny strzał oddany przez piłkarza „Vici”. Piłkarze z Byczyny nie zamierzali skoncentrować swoich sił tylko w obronie. W 67. minucie piłka dostaje się tuż przed linię bramkową gospodarzy, a chwilowe zamieszanie wykorzystuje Paweł Kalinowski, który kieruje piłkę do siatki, podwyższając wynik spotkania na 2:0. To nie koniec dobrej passy piłkarzy Zgody. Po faulu przed polem bramkowym, piłkę do strzału ustawił Szymon Siewniak. Choć jego strzał obronił broniący Aleksander Kłosek, to na dobitkę Łukasza Przebindowskiego już nie było rady. Jeszcze raz gospodarze mogli strzelić bramkę kontaktową. Po wykonaniu wolnego piłka obiła słupek bramki, a dobitka z bliskiej odległości okazała się mocno niecelna. To wielki cios dla drużyny Victorii, ale jak mówi trener Piotr Pierścionek,: „ Zdarzało się przegrywać pierwsze mecze ligowe, by ostatecznie walczyć o pozycję lidera w grupie”.

Victoria 1918 Jaworzno – LKS Zgoda Byczyna 0:3 (0:1)
Bartyzel 7′, Kalinowski 67′, Przebindowski 79′

Victoria: Kłosek (Br), Wesecki, Chrapek, Rusek, Żmuda (K), Leś, Krzyśko, Śliwiński, Suwaj, K. Jaromin, Tryba.
Zmiana: Jedynak, Baran, O. Bartuś, Smolik, Bruzda.

Zgoda: Nawrocki (Br), Zieliński, T. Jaromin, Żuraw, Siewniak, Szczurek, Szczurek, Boś (K),
Orawski, Kalinowski, Bartyzel, Przbindowski.
Zmiana: S. Jaromin, Szalek, Ostachowski, Piecka, Moskaluk.

Kartki: Leś, Zieliński, Kłosek, Orawski, Żuraw, Szczurek

sędziował: P. Wadowski podokręg Wadowice

jargal

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki