PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały nowy rozkład jazdy, w którym znajdują się m.in. szybkie kursy Kolei Śląskich z Katowic do Krakowa. Pociągi zatrzymywać się mają również w Jaworznie.

REKLAMA

Pociągi Kolei Śląskich, które będą zatrzymywały się w Jaworznie, trasę z Katowic do Krakowa pokonają w nieco ponad godzinę – dokładnie 1h 12min.

Cztery kursy Kolei Śląskich będą wyruszać codziennie z Katowic o godzinach 6.48, 11.25, 14.48 i 18.40, natomiast powrotne ze stacji Kraków Główny – o 8.55, 13.02, 16.18 i 20.23. Te pociągi mają się zatrzymywać na wszystkich stacjach pomiędzy Katowicami a Trzebinią, włączając w to nie tylko Jaworzno Szczakową, ale również Jaworzno Ciężkowice.

Warto nadmienić, że znacznie szybciej przemieścimy się w Katowic do Krakowa, a co za tym idzie do Jaworzna, również pociągami innych operatorów – od nawet 52 min (pociąg bezpośredni z Katowic do Krakowa PKP Intercity), przez 1h 6min, 1h 9min lub 1h10min PKP Intercity (z pominięciem Jaworzna Ciężkowic), po 1h 11min POLREGIO. Dla porównania, obecny kurs pociągów POLREGIO trwa 1h 49min, zatrzymując się na znacznie mniejszej ilości stacji, a bezpośredni kurs PKP Intercity z Katowic do Krakowa to 2h 14min.

Oczywiście we wszystkich zakładanych czasach przejazdu wzięto pod uwagę ukończenie robót związanych z szeroko zakrojoną przebudową infrastruktury na trasie Katowice Kraków.

Nowy rozkład jazdy pociągów nie jest jeszcze ostateczny – finalną wersję PKP Polskie Linie Kolejowe opublikują w listopadzie.

Ostateczny rozkład będzie obowiązywał od 13 grudnia.

Katowice – Kraków stałą trasą Kolei Śląskich

Katowice – Kraków stałą trasą Kolei Śląskich z pominięciem Jaworzna? – list Jerzego Nieużyły

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki