Groźnie wyglądający pożar w Sosnowcu. Kłęby gęstego dymu są doskonale dostrzegalne z Jaworzna. Płonie nielegalne składowisko niebezpiecznych odpadów.

REKLAMA

Pożar dostrzegli mieszkańcy bloków znajdujących się w okolicy miejsca pożaru około godziny 17. Płoną pojemniki zgromadzone na nielegalnym składowisku odpadów przy ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu.

Jak informują mieszkańcy, od strony terenu, gdzie trwa pożar, było słychać niewielkie wybuchy.

Na miejscu interweniuje kilkanaście zastępów straży pożarnej z Sosnowca, Katowic, Mysłowic i Bytomia, oraz Grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Katowic. O 20, prawie 3 godziny po zgłoszeniu pożaru, sytuacja mimo wysiłku strażaków w dalszym ciągu nie jest opanowana.

Obecnie nie ma informacji o ewentualnych osobach poszkodowanych.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach poinformowało, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców, zalecane jest jednak zamknięcie okien i pozostanie w domu, również na terenie miast ościennych gdzie dociera dym.

Prosimy o pozostanie w domach i zamknięcie okien oraz o maksymalne ułatwianie przejazdu wszystkim służbom – dodają władze Sosnowca.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement