Realizowany przez Wodociągi Jaworzno projekt „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza VI”, polegający na rozbudowie sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej w Jaworznie Dąbrowie Narodowej, jest już w ponad połowie ukończony.

REKLAMA

Projekt polega na wymienia 18km sieci wodociągowej oraz budowie kolejnych 21km. Jak informują Wodociągi Jaworzno, prace, pomimo pandemii, są już na zaawansowanym etapie:

– Firmom wykonawczym udało się już zrealizować ponad pięćdziesiąt procent sieci kanalizacyjnej oraz wymienić trzydzieści pięć procent sieci wodociągowej. Kanalizacja sanitarna powstała już m.in. w ulicy: Wolnej, Jasiugi, Dąbrowskiej, Rejtana, Szczotki, Brzozowej, Szprotawy, Storczyków, Syrokomli, Bema, Nowowiejskiej, a jeśli chodzi o sieć wodociągową to jest już ona zmodernizowana m.in. w ulicy: Dąbrowskiej, Wolnej, Rejtana, Syrokomli, Szczotki, Brzozowej, Fryderyka i Nowowiejskiej – mówi Sławomir Grucel, rzecznik prasowy spółki.

Całość inwestycji kosztować ma około 31,5 mln zł, z czego część środków to fundusze pozyskane z Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Finalizacja prac przewidziana jest na koniec 2021 roku.

foto: Wodociągi Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki