W środę 23 września siatkarze MCKiS-u Jaworzno rozegrali inauguracyjne spotkanie w ramach I Ligi Siatkówki Mężczyzn. Na modernizowanym jeszcze obiekcie sportowym przy Ul. Grunwaldzkiej Jaworzno przywitało beniaminka ligi, drużynę Polski Cukier Avia Świdnik.

REKLAMA

Gospodarze meczu oddali pole gry przyjezdnym, przegrywając 0:3. Dwa pierwsze sety padły łupem gości zbyt łatwo, po słabej grze w ataku i błędach w przyjęciu siatkarzy MCKiS-u. Choć to gospodarze dobrze weszli w pierwszego seta, to jednak szybko zaczęli tracić swoją dwupunktową przewagę. Na dobrą grę przy serwie Swodczyka jaworznianie nie potrafili odpowiedzieć i dopiero czas dla trenera Mariusza Syguły wytrącił z równowagi przeciwników. Dwupunktowe prowadzenie przyjezdnych i skuteczne akcje po obu stronach siatki. Do wyniku 13:15 akcje punkt za punkt dawały sporo radości przybyłym kibicom. W ostatniej części tej partii przyjezdni nie mieli litości i szybko odskoczyli punktowo, wygrywając do 17.

Rozochocona Avia poszła za ciosem i szybko wyprowadziła sobie sporą przewagę w drugiej odsłonie meczu. Ataki drużyny z Jaworzna w głównej mierze były blokowane przez zawodników drużyny przeciwnej. Skutecznie uderzał Mateusz Pietras, ale zbyt rzadko, by móc zagrozić przyjezdnym. Drużyna ze Świdnika nie miała żadnych problemów i pewnie wygrała seta do 12.

Trzecia partia,  jak się okazało ostatnia, na początku należała do gospodarzy. 2 punkty na start dawało nadzieję na przyszłość. Jednak po drugiej stronie siatki zawodnicy nie spali i szybko doprowadzili do wyrównania i przełamania wyniku. W tej partii błędów nie brakowało po obu stronach boiska. Były złe zagrania, ale asów serwisowych również nie brakowało. Gra była najbardziej wyrównana spośród wszystkich dotychczasowych setów. Tym razem jaworznianie mieli piłki setowe, była więc nadzieja na dalszą grę. 24:22 i najpierw skuteczny atak Swodczyka, potem skuteczne bloki stawiane przez zawodników Avii doprowadziły do porażki drużyny z Jaworzna.

MCKiS Jaworzno – Polski Cukier Avia Świdnik 0:3
(17:25, 12:25, 24:26)

MCKiS: Wojtaszkiewicz, Siemiątkowski, Pietras, Szwed, Polański, Gulak, Ledwoń (libero) oraz Borończyk, Grzegolec, Polczyk, Czetowicz.
Avia: Boruch, Nowak, Sługocki, Rećko, Swodczyk, Rawiak, Kuś (libero) oraz Walawander, Żywno.

MVP: Karol Rawiak

gabiga

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki