Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie, zgodnie ze zobowiązaniem wynikającym z decyzji Wojewody Śląskiego w sprawie obowiązku pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, przygotowuje się do jesiennej fali zachorowań na grypę.

REKLAMA

W związku z przygotowaniem placówki do obsługi większej ilości pacjentów zostaną wyodrębnione nowe, przejściowe miejsca do wykonania badań w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

W ramach Oddziału Rehabilitacji oraz sąsiadującego z nim Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego, wyodrębnionych zostało w tym celu 8 nowych miejsc dla pacjentów chodzących, 5 łóżek dla pacjentów leżących oraz jedno łóżko intensywnej terapii spełniających wymagania gwarantujące uniemożliwienie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

W wyniku tych zmian organizacyjnych Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Noworodkowy, począwszy od dnia 1 października 2020 będzie pracował w ograniczonym zakresie. Nie będzie możliwości, by kobieta po porodzie mogła przebywać w ww. oddziałach szpitalnych, jednak kobiety, które zgłoszą się do Szpitala w pilnych przypadkach do porodu, będą mogły urodzić w Szpitalu w Jaworznie, a po niezbędnym zabezpieczeniu i ustabilizowaniu stanu zdrowia matki i dziecka zostaną przetransportowane do innej ościennej placówki medycznej.

W związku z opisanymi zmianami nie dojdzie do żadnych zwolnień personelu medycznego z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Noworodkowego. Sam natomiast Oddział Ginekologiczny będzie pracował normalnie.

Powyższe zmiany organizacyjne planowo mają obowiązywać do dnia 31 grudnia 2020 roku, jednak ostatecznie okres ten uzależniony będzie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Zmiany te wywołują kolejną dyskusję na temat przyszłości porodówki w Jaworznie. Niestety statystyki mówią o coraz mniejszej liczbie porodów w Jaworznie.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ