Będzie wielki protest przed Urzędem Miasta

Jaworznianie dołączą do protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego uznającemu aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją. Rozmawiamy z Moniką Wróbel i Waldemarem Włochem, organizatorami protestu.

Organizatorzy protestu – Monika Wróbel i Waldemar Włoch
REKLAMA

Najczęściej środowiska protestujących utożsamiane są z lewicą, inaczej jeśli idzie o ten protest. W nim będą uczestniczyć wszyscy niezadowoleni mieszkańcy.

W dobie pandemii, w strefie czerwonej gdy dopuszczalne są zgromadzenia publiczne do 5 osób protest więc przyjmie formę spaceru. Organizatorzy jaworznickiego protestu brali już udział w innych protestach przeciwko temu orzeczeniu TK i ten ma być bardzo podobny do innych.

Jaworznicki protest odbędzie się w wtorek 27 października o godzinie 19:00. Uczestnicy będą mieć plansze min. z hasłami – To jest wojna i Strajk kobiet.

Spacer rozpocznie się przy Urzędzie Miejskim i uczestnicy mają iść w kierunku siedziby lokalnych działaczy PiS.

Zapytaliśmy też organizatorów o opinię na temat innych protestów, zwłaszcza tych których uczestnicy pisali na murach kościołów hasła np. Aborcja bez granic czy też wkraczali do kościołów w trakcie mszy św.. Te zachowania w opinii społecznej są bardzo kontrowersyjne.

Wydaje się, że osiągnięcie porozumienia pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami orzeczenia TK jest niemożliwe. Uchylenie tego orzeczenia tym bardziej. Sprawa wydaje się przesądzona.

Bez względu na to zobaczymy ilu mieszkańców wyrazi swoje zdanie biorąc udział w tym „spacerze”.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki