Końcem września w Szkole Podstawowej nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie odbyły się spotkania uczniów z klas pierwszych z Panem dzielnicowym mł. asp. Grzegorzem Nawarą, policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

REKLAMA

Lekcja wychowania komunikacyjnego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzona jest dla najmłodszych uczniów i na stałe wpisana już została w harmonogram wrześniowych spotkań. Celem prelekcji jest nauka bezpiecznego poruszania się po ruchliwych drogach, którymi dzieci udają się do szkoły.

Spotkanie z dzielnicowym było dla uczniów dużą atrakcją i wywołało wiele emocji. Policjant przeanalizował z uczniami drogę do szkoły, począwszy od wyjścia z domu. Wskazał  aspekty, na które należy zwrócić uwagę przed wyjściem z domu, m.in.: zamknięcie okien, wyłączenie światła i gazu, sprawdzenie, czy drzwi mieszkania na pewno zostały zamknięte na klucz.

Następnie pierwszoklasistom przybliżone zostały podstawowe zasady ruchu drogowego. Omówiono właściwe zachowanie przed przejściem dla pieszych oraz w czasie przechodzenia przez jezdnię. Młodszy aspirant omówił najważniejsze przepisy, a także udzielił praktycznych porad związanych z drogą do szkoły.

Dzielnicowy zwrócił uczniom szczególną uwagę na osoby obce. Przestrzegł przed rozmowami z nimi, przyjmowaniem prezentów od nich, wpuszczaniem do mieszkania.  Zwrócił także uwagę na bardzo ważny czynnik zwiększający bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jakim jest noszenie elementów odblaskowych.

MJ

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement