Członkowie SLD Jaworzno również wyrazili sprzeciw przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia uchwały aborcyjnej.

REKLAMA

Niewielka grupa jaworznickiego SLD zapaliła symboliczne znicze w ramach solidaryzacji z protestującymi kobietami pod jaworznicką siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

  • Protest (pod siedzibą PiS w Jaworznie) dotyczył wolności i praw osobistych kobiet.
    Skupiliśmy się na Art. 39 Konstytucji R.P. który zabrania eksperymentów medycznych, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. Zmuszanie kobiet do donoszenia i urodzenia uszkodzonego płodu jest takim eksperymentem. Nigdy nie wiadomo czy dziecko urodzi się żywe, czy martwe. Jak długo będzie żyło dzień, tydzień, kilka lat. Eksperymentem jest psychika kobiety. Wytrzyma, czy padnie. Eksperymentu tego nie prowadzą jednak lekarze, a prawnicy z Trybunału Konstytucyjnego dając taką wykładnię Art. 38 Konstytucji. – mówił Wacław Chudzikiewicz.

W tym samym miejscu w piątkowy wieczór jaworznianki zawiesiły symboliczny wieszak oraz plakaty na drzwiach do biura PiS wyrażając swoje niezadowolenie z decyzji trybunału.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki