Powracamy do sprawy, którą publikowaliśmy na naszym portalu 20 października, problemu mieszkańców ulicy Koszarowej w Szczakowej, którzy poprosili naszą redakcję o interwencje w sprawie braku ogrzewania w swoim bloku. Obawy mieszkańców, kiedy ogrzewanie będzie zrobione i podłączone do ich mieszkań.

REKLAMA

„Mamy w mieszkaniach zimno, nie mamy ogrzewania a jest już koniec października, nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować” – mieszkańcy nie kryją oburzenia.

Nasza redakcja poprosiła Akces, zarządcę bloku, by odnieśli się do tej sprawy.

Kotłownia gazowa jest praktycznie na ukończeniu – wszelkie prace powinny zostać zakończone do końca tego tygodnia. Instalacja centralnego ogrzewania jest również gotowa i czeka na podanie ciepła. Brakuje trzech grzejników na korytarzach, które nie są zamontowane z obawy przed ich kradzieżą lub zniszczeniem. Zostaną zamontowane po podaniu ciepła. Izolacja poziomów instalacji centralnego ogrzewania również zostanie wykonana po podaniu ciepła. Głównym powodem braku ciepła jest brak doprowadzenia instalacji gazowej do budynku. Dzieje się tak z powodu bardzo dużej ilości zgód urzędowych, które znacznie wydłużają procedurę i ograniczają możliwości wykonania robót. Z kolei w związku z pandemią podmioty takie jak MZDiM, PINB czy UM pracują w trybach mocno okrojonych, a ich zgody są niezbędne do procedowania sprawy. Firma przygotowująca dokumentację projektową oraz zajmująca się wykonaniem sieci gazowej planuje przystąpić do prac w przyszłym tygodniu i zakończyć je do dnia 29 października. Po zakończeniu dokumentację podwykonawczą składa się do PINB, który wydaje zgodę na użytkowanie w terminie 14 dni. Wystosowana zostanie do PINB prośba o jak najszybsze procedowanie tej sprawy i wydanie stosownych zgód. Wykonawca robót uzgodnił z PGNiG, że gaz zostanie podany niezwłocznie po uzyskaniu dokumentów z PINB, co pozwoli na uruchomienie kotłowni. Pewnych procedur nie jesteśmy w stanie przyśpieszyć szczególnie w okresie pandemii. Robimy jednak wszystko co w naszej mocy by lokatorzy mogli cieszyć się jak najszybciej ciepłem z nowej kotłowni i instalacji.

Akces podejmuje wszelkie starania, aby przyspieszyć uruchomienie kotłowni gazowej, zdając sobie sprawę, że jest to priorytet, by w mieszkaniach było już ciepło. Mieszkańcy ulicy Koszarowej mają ogromną nadzieje, że w jak najszybszym czasie będą mogli cieszyć się ciepłem w swoich mieszkaniach.

 

Mieszkańcy ul. Koszarowej żyją bez ogrzewania

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Uwaga jest bardzo ironiczna, o czym informuję na samym początku. Po prostu zgodnie z zasadą – durne prawo, ale prawo – wszystko dla dobra mieszkańców. A poza tym, kto by się spodziewał o tej porze roku ochłodzenia, wszak klimat się ociepla.