REKLAMA
REKLAMA

Wynalezienie wykrywacza metali zawdzięczamy Polakom i datujemy na lata 40 XX wieku. Początkowym przeznaczeniem sprzętu było znalezienie materiałów używanych w celach militarnych w trakcie konfliktów zbrojnych.

Wynalezienie wykrywacza metali zawdzięczamy Polakom i datujemy na lata 40 XX wieku. Początkowym przeznaczeniem sprzętu było znalezienie materiałów używanych w celach militarnych w trakcie konfliktów zbrojnych. Wykrywacz metali, który pomoże Ci odnaleźć ukryty skarb! Ponadto służyły do zlokalizowania podziemnych kabli. Następnie, użycie wykrywaczy metali ewaluowało i zaczęto go używać w celu znalezienia kosztowności, o których istnieniu dawno mogliśmy zapomnieć. Obecnie detektory metali są używane w pracach archeologicznych lub przez poszukiwaczy skarbów. Dzięki detektorom metali możemy odbyć fascynującą podróż w przeszłość za pomocą znalezionych skarbów w ziemi lub piasku.

Jakie są najpopularniejsze wykrywacze metali?

Na rynku istnieje wiele wykrywaczy metali, wybór często nie należy do najłatwiejszych. Nie zaleca się kupowania najtańszych wykrywaczy metali z prostych powodów – nie należą one do skutecznych i szybko ulegają zniszczeniu. Najbardziej polecanymi wykrywaczami metali są wyprodukowane przez:

  • Nokta Makro – bardzo intuicyjne a zarazem solidne wykrywacze metali. Ich zaawansowana technologia pomoże odnaleźć nawet najgłębiej schowane eksponaty, w najbardziej ekstremalnych warunkach. To doskonały sprzęt zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych poszukiwaczy skarbów.
  • DeepTech – bardzo solidny, wytrzymały sprzęt, ceniony przez profesjonalistów. Pomaga wykryć schowane obiekty zarówno małe, jak i duże. Sprawdzi się doskonale nawet w miejscach, w których panują ekstremalne warunki.
  • GDI – fenomenalny sprzęt, który skutecznie pomoże odnaleźć najgłębiej ukryte metale, złoto, srebro, diamenty, metale szlachetne. Potrafią wykryć kosztowności nawet na głębokości 6 metrów! To doskonały wykrywacz, doceniany przez amatorów i profesjonalistów.

Gdzie można szukać skarbów?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej reguły – wszystko zależy wyłącznie od upodobań hobbistów i profesjonalistów. Skarby można znaleźć w jaskiniach, na plażach, w lesie, w opuszczonych budynkach. Poza miejscem bardzo ważny jest dobrany sprzęt – nie chcemy żeby wyprawa zakończyła się fiaskiem. Warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, pochodzący od zaufanego i znanego producenta. W Polsce jest wielu dostawców detektorów metali. Jeżeli jesteś osobą początkującą, warto zaczerpnąć porady u specjalistów w tej dziedzinie takich jak firma Omnitron. W każdym sklepie znajdzie się jedna osoba, która na pewno pomoże Ci znaleźć sprzęt na początek tej fascynującej podróży między epokami.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki