Dom w stylu Hundertwassera we Wspólnocie Betlejem

Ksiądz Mirosław Tosza wraz z dzielną ekipą remontową pana Piotra i ludźmi ze Wspólnoty Betlejem remontuje i rozbudowuje sąsiedni dom  przy Długiej 12.

REKLAMA

Ich wielkim marzeniem jest oddać go do użytku 25 grudnia 2021 roku w 25. rocznicę powstania Betlejem. Dom ma być piękny, gościnny i wyjątkowy. Jedyny „w stylu Hundertwassera” w Polsce – m.in. z zalesionym dachem, na którym będzie można wypić kawę, porozmawiać i podziwiać widok na skwer św. Teresy, z elewacją w ceramice, tarasem z kulistymi kolumnami. Tu na razie jest ściernisko…, ale będzie…. No właśnie! Piękny dom, do którego kluczem będzie słowo SPOTKANIE.

Ksiądz Mirek chce stworzyć w naszym mieście kolejne DOBRE MIEJSCE, które będzie służyć wielu ludziom.

Ma powstać w nim kawiarnia społeczna, mieszkania treningowe dla domowników, pokoje gościnne i miejsce na warsztaty dla dzieci i nie tylko. Mieszkańcy wraz z zaprzyjaźnioną firmą remontowo-budowlaną uwijają się całkiem sprawnie i pracowicie.

Nowy dom tworzony jest z maksymalnym zaangażowaniem. Całe Betlejem daje z siebie wszystko, na co ich stać, ale Wasze wsparcie jest niezbędne… Może jest jeszcze ktoś, kto jest gotowy do działania, by pomóc dokończyć, tworzyć w naszym mieście kolejne wspaniałe miejsce, które będzie służyć wielu, wielu ludziom!

Więcej o nowym domu znajdziecie w linku poniżej:

https://betlejem.org/language/pl/dom-gosci-dluga-12/?fbclid=IwAR0rXgn7MYmpVgMqxYY0xe1TBQlGXJmnfluYyV59IHTOYHQowtRnCuj2EcA

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki