Ewa Bialas Młodzieżową Mistrzynią Polski na rok 2020

W dniach od 13 do 18 października w Grudziądzu odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Boksie. Akademię Boksu Roberta Gortata reprezentowała Ewa Białas – Mistrzyni Polski oraz Młodzieżowa Mistrzyni Polski ubiegłego roku. Po dwóch wygranych walkach jaworznianka po raz kolejny sięgnęła po najwyższy tytuł mistrzostw.

REKLAMA

Ewa Białas

Pandemia koronawirusa namieszała sporo w tej dziedzinie sportu. Zawody bokserskie, w tym Młodzieżowe Mistrzostwa Polski nie mogły odbyć się w pierwotnym terminie. Już teraz wiemy, że prawdopodobieństwo zorganizowania Mistrzostw Polski seniorów jest bliskie zera. Na mistrzostwa młodzieżowe, które odbyły się z opóźnieniem zjechało się sporo znanych i utytułowanych zawodniczek. Ewa Białas stoczyła dwie walki i dwie wygrała na punkty. W wadze 51 kg była niepokonana. W pierwszej potyczce pięściarka z Jaworzna na ringu stanęła naprzeciw zawodniczki z Kalisza – Nikoli Kaczmarek. W finałowej walce jaworznianka wygrała jednogłośnie na punkty z Mistrzynią Polski ubiegłego roku, wtedy niższej wagi – Angeliką Krzysztoforską. Ewa Białas po tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski sięgnęła trzeci raz z rzędu. Gratulujemy.

Już teraz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży kolejna zawodniczka akademii ma szansę sięgnąć po trofeum. Trzymamy kciuki za Dorotę Wawszczyk.

W materiale wykorzystano fragmenty walki udostępnione przez MKS START Grudziądz.

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki