REKLAMA

„Nie ma Cię w Internecie – nie istniejesz” – trzeba przyznać, że powiedzenie to wraz z biegiem czasu staje się coraz bardziej autentyczne. Statystycznie coraz częściej dokonujemy zakupów w Internecie, coraz więcej załatwiamy spraw przez Internet, coraz więcej, częściej i szybciej możemy znaleźć interesujące nas informacje w Internecie. Jednym zdaniem: coraz więcej czasu spędzamy w Internecie i będziemy w nim spędzać.

Biznes w Internecie

Myśląc poważnie o biznesie nie sposób przejść obok tego bez należytej refleksji. „Skoro w Internecie są moi klienci, to i ja tam powinienem być.” – takim myśleniem charakteryzują się osoby przedsiębiorcze, które dostrzegają potencjał obecności w sieci.

Zaistnieć w Internecie można na wiele sposobów, od założenia oficjalnego konta na portalach społecznościowych, przez aplikacje webowe (strony internetowe, sklepy, portale www), po stworzenie CRM z rozbudowaną funkcjonalnością umożliwiającą wysyłkę newsletterów i mailingów oraz indywidualny kontakt z klientami poprzez e-mail. W rzeczywistości sposobów na zaistnienie w sieci i dotarcie do klientów jest bardzo wiele. Ograniczeniem może być i wyobraźnia, i budżet.

Dedykowane aplikacje mobilne

Sprawdzonym pomysłem na komunikację z klientami są aplikacje mobilne, czyli aplikacje na telefon (smartphone). Aplikacje mobilne charakteryzują się nie tylko szybką i łatwą dostępnością oraz zwykle prostotą użycia, ale przede wszystkim możliwością wysyłania przypomnień, powiadomień, czy wiadomości typu push, które przypominają użytkownikowi o aplikacji i prezentowanej ofercie. To jeden z największych atutów aplikacji mobilnych i często wykorzystywane narzędzie komunikacyjne przez właścicieli oprogramowania.

Dedykowane aplikacje mobilne sprzyjają rozwojowi biznesu i wzmacnianiu lojalności użytkowników aplikacji (klientów). To narzędzie, które powszechnie wykorzystują restauratorzy (w tym duże sieci fastfoodów), korporacje taksówkarskie i firmy świadczące usługi przewozu osób, właściciele portali informacyjnych czy sklepy internetowe. W rzeczywistości aplikacje mobilne nie muszą odpowiadać zakresowi aplikacji webowych (aplikacji internetowych). Mogą również dotyczyć zupełnie innej tematyki, często uzupełniając ofertę firmy, stając się alternatywą do wersji desktopowej (np. do systemów LMS) lub stanowiąc pole do testowania nowych usług lub produktów przed ich oficjalnym wdrożeniem na szerszą skalę.

Oprogramowanie w formie aplikacji mobilnych i webowych – komu zlecić?

Oprogramowanie w formie aplikacji mobilnych i webowych stworzyć może zarówno programista-freelancer, jak i profesjonalna firma. Różnica będzie przejawiać się zarówno w koszcie realizacji oprogramowania, jego funkcjonalności, jakości, niezawodności i terminie oddania.

Jedną z firm tworzących profesjonalne aplikacje webowe oraz aplikacje mobilne na Android i iOS korzystając z technologii React Native jest BW dev. To software house w Krakowie, który na swoim koncie posiada dziesiątki wdrożeń dla klientów biznesowych z Polski i z zagranicy. 

Z software housem BW dev możliwa skontaktować się na kilka sposobów. Na przykład poprzez:

  • formularz na stronie internetowej: www.bwdev.pl
  • e-mail: kontakt@bwdev.pl
  • telefon komórkowy: +48 602 193 108
  • wizytę w siedzibie firmy: ul. Szlak 20/13, 31-153 Kraków

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki