Najlepszy aparat to ten, który ma się zawsze przy sobie. Nic więc dziwnego, że niektórzy biorą wyższość obecnych smartfonów nad tradycyjnymi aparatami fotograficznymi. Fotografia mobilna staje się z roku na rok bardziej popularna, a konkursów przybywa. Największym takim międzynarodowym konkursem jest Next-Image Awards. W tegorocznej edycji wśród laureatów znalazł się jaworznianin – Daniel Wencel.

REKLAMA

Next-Image Awards 2020 jest konkursem międzynarodowym skierowanym do użytkowników urządzeń firmy Huawei oraz Honor. Sam konkurs był rozszerzony o edycje krajowe (nie obowiązkowe, można było zgłaszać się bezpośrednio w edycji międzynarodowej). W polskiej nagrodzono 20 prac, również Daniela i zostały one zakwalifikowane do konkursu głównego. W edycji międzynarodowej zostało wyróżnionych
czterech Polaków. Kilka dni temu dobiegła do nas wiadomość, że Danielowi udało się wygrać w kategorii „Good Night”.

Pytamy zatem laureata konkursu o okoliczności powstania zdjęcia.

Pomysł na samo zdjęcie powstał podczas fotografowania burzy. Stwierdziłem, że może lepiej będzie wyglądała z wnętrza mieszkania. Podczas pierwszych prób niestety nie udało się złapać pioruna, ale całe szczęście wiosna obfitowała w burze i podczas kolejnej udało się złapać takie ujęcie.

Daniel fotografuje różnymi aparatami, ale właśnie aparatu w telefonie używa najczęściej.
Fotografowanie sprawia mu przyjemność. Lubi patrzeć na otoczenie w inny sposób
i pokazywać rzeczy, na które inni nie zwracają uwagi.

W samej fotografii chciałbym się rozwijać, nagrody nie są głównym celem, ale są one motywujące i pokazują, że praca nie idzie na marne.

Jak widać, obecny rozwój technologiczny bardzo ułatwia zabawę z fotografią, obecne telefony dają większe możliwości niż aparaty cyfrowe sprzed kilku lat. Teraz praktycznie każdy może fotografować, a jeżeli ktoś ma większe aspiracje, to zawsze można sięgnąć po książki o fotografii. Zawsze można inspirować się zdjęcia uznanych fotografów. Trzeba robić zdjęcia i nie zrażać się niepowodzeniami. To taka mała rada od Daniela Wencela.

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki