O miłości do miast nie mówi się często. Mieszkamy w danym miejscu, bo jest nam w nim dobrze, znamy większość ulic, restauracji czy parków. Czy jednak zastanawiamy się, za co dokładnie cenimy miejsce, w którym żyjemy?

REKLAMA

Mieszkanie w jednym miejscu od urodzenia lub spędzenie w nim kilku lat sprawia, że przywiązujemy się emocjonalnie do związanych z nim wspomnień. Głęboka więź z miastem buduje się z czasem – wzmacniają ją ważne wydarzenia w życiu, pierwsze sukcesy, małe niepowodzenia czy ludzie, z którymi przeżyło się w tym miejscu wyjątkowe chwile.

Jaworznianie w większości lubią swoje miasto, bo znają je najlepiej. Poznali jego historię, a nawet byli świadkami jej tworzenia. Doceniają wartości architektoniczne, tereny zielone i wiedzą o prawdziwych perełkach regionu często je odwiedzając.

„Cały czas coś się zmienia dla mieszkańców i przyjezdnych to welostrada, zimą lodowisko, nowy park angielski. Miasto staje się ładniejsze. Nie przeprowadziłabym się nigdzie indziej.”

„Lubię Jaworzno za to, że się zmienia, są budowane drogi, odnawiane budynki, są różne atrakcje dla młodszych i starszych. Jest coraz ładniej i przyjemniej.”

Przyznali nam, że lubią widzieć, jak ich miasto rośnie i poszerza swoją ofertę kulturalną, ekonomiczną i turystyczną.

„Lubie Jaworzno za to, że się zmienia, że jest inne od innych miast województwa śląskiego. Wszystko jest na miejscu, ilość sklepów, parków jest duża. Miejsc, gdzie można spędzić czas wolny z rodziną, jest naprawdę dużo. To piękne miasto.”

Chodź większość mieszkańców, widzi w naszym mieście same plusy, to są też tacy, którzy widzą i minusy:

„Co z tego, że cały czas coś budują, jak jest brak placów zabaw dla dzieci, nie ma zupełnie gdzie iść z tymi dziećmi. A o miejscach parkingowych już nie wspomnę, zaparkować samochód w Jaworznie graniczy się z cudem. To jest problem na pewno nie tylko mój, ale też i innych mieszkańców.”

No tak to już jest, ile ludzi tyle opinii. A Wy lubicie swoje miasto?

1 KOMENTARZ