W sobotę 3 października jaworznicki Klub Konfederacji zorganizował na rynku w Jaworznie briefing prasowy dla mediów dotyczący zmian w ustawie o ochronie zwierząt pt.: „#PiątkaPrzeciwRolnikom”.

REKLAMA

Spotkanie otworzył Artur Jakóbik, lider Klubu Konfederacji Jaworzno. Następnie głos zabrał Wojciech Siński, jaworznicki działacz Konfederacji.

– W ustawie mamy zakaz trzymania zwierząt na uwięzi na stałe. Idąc z psem na spacer i wchodząc do sklepu, zostawiając psa na smyczy będę podlegał pod tę ustawę, jeśli smycz nie będzie miała 6,5 m. Może straż miejska i policja nie będą interweniowały, ale organizacje społeczne będą mogły zarekwirować takiego psa – zauważył Wojciech Siński. Jak dodał, ustawa stwarza również możliwość przetrzymywania takiego zwierzęcia przez organizację na koszt właściciela, a samo nowe prawo wpisuje się w działania mające na celu zmianę europejskiej kultury i cywilizacji.

– Ustawa zabroni również używania koni w rekonstrukcjach historycznych. Norki nie będą mogły być hodowane na futra, natomiast króliki już tak. Czym sobie zasłużyły norki, że nie będą mogły być hodowane, a czym króliki? – pytał Wojciech Siński zaznaczając, że w cyrkach przez obręcz nie będą mogły skakać już tygrysy w przeciwieństwie do delfinów w oceanarium. Jak dodał wprowadzenie nowego prawa może również skutkować wzrostem cen kurczaków w naszych osiedlowych sklepach, ponieważ trzeba będzie teraz płacić za odbiór odpadów poubojowych przez firmy utylizacyjne, gdy wcześniej były sprzedawane jako pokarm dla zwierząt hodowanych na futra.

W czasie briefingu prasowego działacze jaworznickiego Klubu Konfederacji zaznaczyli również, że w polskiej konstytucji godność jest przypisana człowiekowi i stąd biorą się prawa człowieka. Po zakończonej konferencji uczestnicy udali się na ulice Jaworzna oraz miejskie targowiska, gdzie rozdawali ulotki informacyjne oraz rozmawiali z mieszkańcami.

źródło: Klub Konfederacji Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki