Urząd Miejski w Jaworznie poinformował o wykryciu w mieście 2 nowych ognisk koronawirusa – w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Ciężkowicach oraz Domu Pomocy Społecznej.

REKLAMA

W Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym potwierdzono 36 przypadków (31 u pacjentów i 5 u personelu), z w Domu Pomocy Społecznej 2 przypadki (oba u osób z personelu).

W ZPO pacjenci zostali podzieleni piętrami na chorych i zdrowych, wkrótce z pomocą żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej powstaną śluzy oddzielające poszczególne segmenty placówki. Do ośrodka dostarczono dodatkowe środki ochrony bezpośredniej (maseczki, kombinezony itd.) oraz ozonatory, pacjentom zapewniona jest pełna opieka medyczna, a sytuacja – jak zapewnia Urząd Miejski w Jaworznie – jest opanowana.

W DPS wkrótce zostaną przeprowadzone testy przesiewowe wśród pracowników i personelu. Do placówki dostarczono dodatkowe środki ochrony bezpośredniej i medycznej.

Zarówno w ZPO jak i DPS obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny. Działania wspierają żołnierze WOT, oraz – w przypadku ZPO – strażacy z OSP Ciężkowice i rodziny pensjonariuszy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki