Ksiądz Józef Gut kolejny raz odpowiada na komentarze internautów po tekście na temat aborcji

Publikujemy drugą odpowiedź księdza Józefa Guta autora tekstu „Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego – Komentarz księdza Józefa Guta„, na komentarze znajdujące się pod postem na Facebooku. (link).

REKLAMA

Gdy znów zacząłem czytać komentarze, bardzo mocno dotarło do mnie kilka wypowiedzi: „Ksiądz jest facetem i nie będzie miał takiego dylematu, jak kobiety, które muszą dokonywać traumatycznych wyborów…”. „Ksiądz czuje się upokorzony komentarzami a jak czuje się upokorzona kobieta nie mająca wpływu na własne życie, za którą decydują obcy faceci?”. „Dobrze, że poczułeś się upokorzony, bo tak czują miliony kobiet”. „Jak wielkie jest cierpienie rodziców decydujących się na aborcję”

Jeśli byłaby to cała prawda o świecie w którym żyjemy, to byłoby on prawdziwym piekłem kobiet.

A ja chcę powiedzieć, że jest też inny świat. W tym świecie ojciec patrzy na swoją córkę z radością i nazywa ją księżniczką. W tym świecie mąż uspokaja żonę, gdy dzwoni do niego z lękiem, że spodziewa się kolejnego dziecka i mówi do niej: „poradzimy sobie”. W tym świecie można doświadczyć, że jest Bóg, który wziął na siebie nasze lęki, cierpienia i wszelkie krzywdy. To Go zabiło. Ale On z-martwych-wstał! I dlatego nie da nam krzyża ponad siły. I choćby wszyscy nas opuścili, On nas nie opuści.

Istnieje jednak świat, który jest piekłem kobiet. On także żyje we mnie. Te komentarze również go przypominają. Gdy czytam, że 20 lat temu moje zachowanie kogoś obraziło, wcale nie jestem z siebie dumny, choć wtedy do głowy mi nie przyszło, że kogoś ranię. Pewnie tak samo jest i teraz, tylko ci którzy mnie spotkali jeszcze o tym nie mówią. Mogę tylko powiedzieć przepraszam i jest to dla mnie przypomnienie, jak jestem słaby.

I co robię dalej? Kolejny raz wołam: Panie Jezu Chryste potrzebuję Ciebie. Bez Ciebie nic nie mogę uczynić, ale wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. Zapraszam Cię do tego co mnie niszczy, przebacz moje grzechy i daj mi nową nadzieję, że warto żyć. Z Tobą już nie jestem sam…

Dzielę się więc tym doświadczeniem, bo bez Boga, lub bez wiary w Siłę Wyższą, jakkolwiek Ją nazwiemy, ten świat dalej będzie nieludzki. Dlatego zapraszam do innego świata, do Kościoła w którym są słabi ludzie, ale jest też święty Bóg, który ma siłę wyprowadzić nas z każdego piekła.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki