REKLAMA

Jazda na rolkach to jeden z atrakcyjniejszych sportów. Nie tylko zapewnia świetną zabawę, ale też poprawia kondycję i pomaga utrzymać piękną sylwetkę. Co więcej, można go uprawiać przez większą część roku – regularne uprawianie sportu poprawia samopoczucie i sen. By jednak rozpocząć sezon jesienny na rolkach, warto pamiętać o tym, by odpowiednio je dobrać.

Różne rodzaje i charakterystyka

Na rynku można zaleźć wiele modeli od różnych firm, które oferują ciekawe rozwiązania. Jeżeli zależy Ci na jeździe rekreacyjnej, której efektem ubocznym będzie piękna sylwetka, to warto postawić na rolki fitness. Sprawdzą się zarówno u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem, ale także u tych, którzy chcą wymienić swój stary sprzęt na nowy. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują czegoś więcej, idealnym rozwiązaniem będą rolki do jazdy szybkiej o dużych kołach. Rolki damskie i męskie to z kolei modele dopasowane do konkretnych wymagań obu płci. Ich design i kolor możesz dobrać według własnych preferencji. Wiele ciekawych modeli w pastelowych kolorach oferuje marka Rollerblade. Minimalistyczne i trwałe rolki męskie z pewnością świetnie dopasują się do większej stopy i zapewnią komfortową jazdę nawet przez kilka godzin!

Dopasuj rolki do swojej stopy – na co zwrócić uwagę

Dobrze dopasowane rolki gwarantują długi okres użytkowania i niezawodność. Warto więc dobrze dobrać rozmiar buta. Jest to możliwe również w trakcie zakupów internetowych. Najlepiej sprawdzić rozmiar wkładki. Postaw stopę na kartce i zaznacz miejsce, w którym kończy się pięta. Następnie zrób kreskę tuż nad najdłuższym palcem i zmierz odległość punktów od siebie. Sprawdź długość wkładki w rozmiarze modelu, który wybrałeś. Dodaj do niego od 0,5 – 1 cm a uzyskasz optymalną wielkość buta. Wówczas będzie Ci łatwiej znaleźć odpowiedni rozmiar.

Decydując się na rolki, warto zobaczyć jakie łożyska oferuje producent. Odpowiadają one za komfort jazdy. Oznacza się je symbolem ABEC-cyfra. Liczba jest odpowiedzialna za szybkość kręcenia kółek. Im wyższa cyfra, tym szybciej koła będą się obracać. Kolejnym aspektem jest ich twardość i wielkość. Stopień twardości określa się literą A. Koła oznacza się liczbami stojącymi przed literą – od 74 do 82 to koła miękkie, od 84 do 101 – twarde. Istotna jest również przewiewność – odpowiednia cyrkulacja powietrza pozwala do minimum ograniczyć pocenie się stóp, co w gorące dni będzie niezwykle istotne.

Kupując rolki warto również sięgnąć po odpowiednie akcesoria. Kask i ochraniacze przydadzą się początkującym i dzieciom. Warto jednak mieć pełne zabezpieczenie również w trakcie wykonywania akrobacji. Wiele firm oferuje różne modele, kolory i design – wystarczy wybrać rozwiązania dopasowane do potrzeb!

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki