REKLAMA

Poliwęglan należy do materiałów niezwykle wytrzymałych, jednocześnie stosunkowo lekkich, co sprawia, że jest to niesamowite tworzywo nadające się do wielu konstrukcji czy też prac remontowych, gdzie właśnie takie cechy są pożądanymi. Zastosowanie tego materiału jest niesamowicie szerokie, a co pewien czas znajdują się kolejne miejsca, w których może być wykorzystany w skuteczny sposób.

Gdzie wykorzystywany jest poliwęglan?

Zastosowań poliwęglanu jest bardzo wiele. Od budownictwa, przez architekturę, aż po rolnictwo i tworzenie przesłon niezwykle potrzebnych przy zagrożeniu wirusowym. Stosowane w rolnictwie są chociażby płyty poliwęglanowi komorowe, które zapewniają doskonałą przepuszczalność słońca, ograniczają działanie szkodliwego promieniowania, a jednocześnie świetnie ochraniają nasze uprawy przed bardzo wieloma czynnikami zewnętrznymi. Decyzja o wybraniu poliwęglanu na budulec dużych szklarni zwykle jest bardzo trafiona i przysparza nam wielu sukcesów w rolnictwie. Plon jest zdrowszy, szybciej wyrasta, a my zużywamy mniej środków chemicznych do ochrony roślin, by utrzymać plantację w znakomitej kondycji.

Jak kupić poliwęglan?

Oczywiście należy wybrać odpowiedni rodzaj poliwęglanu dla siebie. Pomocna w tym może być rozmowa z ekspertami firm takich jak Robelit. Dzięki temu dowiemy się wiele odnośnie właściwości fizycznych i chemicznych interesującego nas tworzywa, a w razie takiej konieczności zostanie nam również zaproponowane rozwiązane, które będzie adekwatne do zgłaszanych przez nas potrzeb. Produkty poliwęglanowe Robelit to doskonała jakość za przystępną cenę, a także wiele odmian poliwęglanu, przystosowanego do zróżnicowanych zastosowań.

Najważniejsze cechy poliwęglanu:

Oto najważniejsze korzyści, które zyskujemy wybierając rozwiązania oparte lub całkowicie wykonane z tego tworzywa. Pozytywne cechy poliwęglanu:

– odporny na warunki pogodowe;

– niezwykle lekki;

– chroni przed UV (jeżeli posiada powłokę);

– bardzo trwały;

– stosunkowo tani w zakupie;

– prosty w montażu;

– wielofunkcyjny.

Poliwęglanowe przesłony chronią przed wirusami

Szczególnie w trudnym czasie pandemii koronawirusa okazało się, że poliwęglan ma jeszcze jedną doskonałą funkcję. Jest w stanie ochronić nas przed wszelakimi drobnoustrojami, zapewniając przy tym doskonałą przejrzystość. To właśnie dlatego jest wykorzystywany na przesłony w wielu miejscach użyteczności publicznej, ale można z niego wykonywać również przyłbice i wiele elementów chroniących nas przed oddziaływaniem szkodliwych wirusów.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki