Dzięki czujności pracownicy banku, w ręce jaworznickich policjantów wpadł 49-latek pochodzący z okolic Warszawy. Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzenie pieniędzy metodą „na policjanta” od mieszkanki naszego miasta. Sąd Rejonowy w Jaworznie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, na jej telefon stacjonarny zadzwoniła nieznana kobieta, podając się za policjantkę. W trakcie rozmowy oszustka poinformował 77-latkę, że pieniądze, które posiada na koncie w banku, są zagrożone. Kobieta, aby nie utracić zgromadzonych oszczędności, musi współpracować i wziąć udział w tajnej operacji, która miała na celu zatrzymanie szajki „oszustów bankowych”. Dlatego też 77-latka przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, udała się do banku.

Pracownica banku, widząc zdenerwowanie klientki, która chciała wypłacić 14 tysięcy złotych, zaczęła z nią dyskretnie rozmawiać i wyjaśniła jej, że najprawdopodobniej ktoś próbuje ją oszukać. Dzięki jej reakcji seniorka nie straciła oszczędności życia.

Warto podkreślić, że współpraca banków i Policji w zakresie przeciwdziałania tego typu przestępstwom trwa nieprzerwanie już od kilku lat i wielokrotnie przynosiła skutek.

Pracownica banku postanowiła poinformować policjantów o planowanej wypłacie. Kryminalni natychmiast zajęli się sprawą i zaczęli namierzać fałszywych policjantów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na drugi dzień zatrzymany został 49-letni mężczyzna pochodzący z okolic Warszawy, który podejrzany jest o związek z tą sprawą.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przez śledczych mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa na szkodę 77-latki. W sobotę Sąd Rejonowy w Jaworznie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Ostrzegamy przed oszustwami i apelujemy o wzmożoną ostrożność! Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają żadnych pieniędzy, ani nie proszą o udział w akcjach. Nie przekazujmy także żadnej gotówki obcym osobom!

info: KMP Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki