REKLAMA

 

Kupno mieszkania lub domu stanowi spory wydatek, dlatego stwierdzenie o „inwestycji na lata” zdecydowanie nie jest na wyrost. Czy w takiej sytuacji skorzystanie z usług agenta nieruchomości jest dobrym posunięciem? Jakie benefity można uzyskać dzięki podjęciu takiej współpracy?

Agenci zapewniają bezpieczeństwo

Jednym z największych atutów zatrudnienia pośrednika nieruchomości jest pewność związana ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji. Profesjonalny agent nieruchomości przygotuje wszelkie niezbędne dokumenty do umowy przedwstępnej oraz pomoże w zagadnieniach biurokratycznych od momentu podpisania umowy z agencją, aż do finalizacji transakcji. Dzięki temu nie ma obaw m.in. o braki w dokumentacji, wydłużenie czasu zakupu czy ciągłe przekładanie terminu związanego ze sporządzeniem umów i wycen.

Zatrudnienie pośrednika nieruchomości to idealne rozwiązanie dla osób stroniących od tzw. „papierologii”. Agent nieruchomości umożliwi zaoszczędzenie niepotrzebnego stresu i nerwów związanych z kwestiami stricte biurokratycznymi, a jednocześnie zadba o to, aby były one w pełni zgodne z obowiązującym prawem.

Dzięki agentowi łatwiej znaleźć nieruchomość

Większość klientów decydujących się na zakup nieruchomości kieruje się ceną, metrażem czy sąsiadującą infrastrukturą i lokalizacją. Doświadczony agent nieruchomości zna aktualny rynek ofert i większości przypadków jest zorientowany o rzeczywistym stanie konkretnej nieruchomości w ogłoszeniu. Dlatego pomoże swoim klientom w wyborze odpowiedniego mieszkania lub domu oraz ułatwi negocjację finalnej ceny. Ponadto umożliwi uniknięcie przykrych niespodzianek, które niejednokrotnie mogą być niewidoczne na pierwszy rzut oka (np. czy na danej nieruchomości ciążą jakieś zobowiązania, w tym niespłaconym kredyt hipoteczny).

Po czym rozpoznać dobrego agenta nieruchomości?

Dobrego agenta nieruchomości można poznać przede wszystkim po podejściu do sprawy. Profesjonaliści z całą pewnością mogą pochwalić się kilkunastoletnim doświadczeniem, nienaganną kulturą osobistą i elastycznością do różnych wymagań klientów (będących rozmaitymi osobistościami o niezwykle odmiennych preferencjach). Znaczna część pośredników nie działa na własną rękę, a pracuje w renomowanych agencjach nieruchomości, które mają na swoim koncie setki zrealizowanych transakcji i wielu zadowolonych kontrahentów.

Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek współpracy warto zweryfikować, czy dana osoba rzeczywiście jest zatrudniona w konkretnym miejscu. Można to zrobić np. wpisując w przeglądarkę frazę: „biuro nieruchomości Bielsko Biała”, znajdując właściwą firmę i kontaktując się z nią w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. W większości przypadków takie działanie jest zrozumiałe i uzasadnione. Co więcej, znaczna liczba agentów samodzielnie proponuje spotkania w siedzibie biura, gdzie rozwiewa wszelkie wątpliwości i pomaga skupić się na doprecyzowaniu szczegółów współpracy.

Dobry agent nieruchomości nie boi się wyzwań i stawia jednocześnie na nowoczesną promocję oraz sprawdzone metody prezentacji ofert. Gdy posiada w zanadrzu wiele ofert, które mogą zaciekawić jego klienta, raczej odpuszcza organizację wycieczki przez całe miasto, a wykorzystuje nowoczesną technologię do prezentacji posiadanych nieruchomości. W tym celu pośrednicy nie tylko prezentują zdjęcia, ale zapraszają zainteresowanych kupnem na tzw. wirtualny spacer po mieszkaniu lub domu – dzięki temu klienci mogą lepiej poznać konkretne miejsce i łatwiej podjąć decyzję o jego odwiedzeniu w rzeczywistości.

Gdzie szukać ogłoszeń z zakupem nieruchomości w Beskidach?

Jeszcze niespełna kilka lat temu większość osób decydowała się na korzystanie z czasopism lub gazet z ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży nieruchomości. Inni rozglądali się po prostu po banerach lub innych formach reklamy, które obwieszczały chęć sprzedaży konkretnego miejsca w danym mieście. Nie można też zapomnieć o tradycyjnej „poczcie pantoflowej”, która pomimo upływu czasu wciąż daje zadowalające rezultaty.

W dobie Internetu wymienione wyżej działania promocyjne nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat. Posiadając dostęp do sieci, praktycznie bez wychodzenia z domu, można znaleźć wiele wartych uwagi ofert nieruchomości. Wystarczy wpisać kombinację odpowiednich słów kluczowych opisujących dane miejsce i zamiar (np. „działki Beskid Śląski” albo „domy na sprzedaż Beskid Żywiecki”). Ilość wyników może okazać się zaskakująco duża, bowiem w Internecie znajduje się również wiele dużych portali grupujących ogłoszenia. Z całą pewnością jest w czym wybierać i można znaleźć ofertę, która zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta.

W wyborze nieruchomości w Beskidach może pomóc również profesjonalna agencja nieruchomości. W pośrednictwie w transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, przoduje od wielu lat agencja nieruchomości Józef Kufel Nieruchomości. Z jej bielskim oddziałem można skontaktować się: