REKLAMA

Branża IT absolutnie nie zwalnia tempa, a zapotrzebowanie na programistów nieustannie rośnie z dnia na dzień. Potrzebni są także inni specjaliści powiązani z sektorem IT tacy jak project managerowie, product designerzy czy też pracownicy działu marketingu. W tak rozwojowej branży jak IT codziennie na rynek wypływają setki nowych ofert pracy. Znaczna część z nich jest rozsyłana przez rekruterów na liczne strony internetowe, lecz w tym artykule skupmy się na ogłoszeniach publikowanych w portalach, gdzie każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie i za pomocą kilku kliknięć może zaaplikować na stanowisko. Każdy, kto szukał kiedyś pracy zna ten dylemat – jakie strony odwiedzić w poszukiwaniu ofert pracy IT? Oto lista, która może pomóc w osiągnieciu celu.

  1. WORK4 DEV – wszechstronny portal branży IT, który oferuje szeroką gamę na bieżąco aktualizowanych ofert pracy. Znajdują się tam zarówno oferty skierowane dla konkretnych specjalistów, jak też formy zatrudnienia dla grupy managementu średniego i wysokiego szczebla. Portal posiada wygodną sekcję wyboru języka programowania, w obrębie którego aktualnie poszukujemy ofert pracy. Dodatkowym urozmaiceniem jest prowadzony blog, gdzie regularnie pojawiają się treści związane z sektorem IT, które na pewno zainteresują wszystkich śledzących branżowe doniesienia, jak również wskazówki dotyczące prowadzenia swojej kariery w IT. Portal nieustanie się rozwija i poprawia swoją funkcjonalność.
  2. No Fluff Jobs – zakres poszukiwanej pracy można ograniczyć nie tylko do typowych stanowisk programistycznych, ale i tych związanych z branżą IT jak project managerom, UX designerom czy osobom z branży HR. Oferty pracy da się sortować także ze względu na lokalizację, wynagrodzenie, wymagane umiejętności oraz możliwość pracy zdalnej.
  3. LinkedIn – oprócz wielu wiadomości z ofertami pracy w IT, które są dla programistów codziennością, serwis posiada także możliwość publikacji klasycznych ogłoszeń. Oferty, które portal dopasowuje do profilu danej osoby, znajdują się w zakładce praca na koncie każdego z użytkowników. Warto poszukać tam ogłoszeń i firm, zobaczyć kogo szukają i czym się dana firma zajmuje.
  4. Bulldog Job – rozbudowany portal dla programistów. Należący do niego board pozwala szukać pracy według lokalizacji, technologii czy typu stanowiska np. programista, analityk, admin. Kolejne opcje umożliwiają szukanie stanowiska według doświadczenia oraz sortowanie ofert poprzez wybranie widełek wynagrodzenia.
  5. Just Join It – można sprawdzić tu, gdzie znaleźć lepszą pracę np. jako programista. Ciekawym wyróżnikiem tej strony jest oferowanie live-streamów z polskimi programistami, którzy pracują za granicą dla takich marek jak Google czy Facebook.
  6. 4Programmers – jest to serwis o programowaniu. Znaleźć można tam forum, zbiór wiedzy o programowaniu, a także oferty pracy. Oferuje on wyszukiwanie po tytule ogłoszenia, nazwie firmy, stawce, mieście, czy też języku programowania.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki