Jaworznicka Izba Gospodarcza po raz czwarty realizuje projekt „Przedsiębiorcze Jaworzno”, który promuje lokalną przedsiębiorczość wśród mieszkańców Jaworzna. Projekt ma na celu promocję najlepszych firm z regionu oraz przekazanie wiedzy biznesowej uczniom szkół średnich.

Konkurs dla przedsiębiorców

REKLAMA

Przedsiębiorcze Jaworzno to konkurs dla przedsiębiorców. W tym roku pod hasłem: „MŁODOŚĆ, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, TRADYCJA”. – Naszym celem jest wspieranie lokalnej przedsiębiorczości. Dzięki temu konkursowi mieszkańcy Jaworzna będą mieli okazję poznać osiągnięcia biznesowe najlepszych firm z regionu. – mówi Mateusz Łętowski prezes JIG.

Zapraszamy do niego przedsiębiorców z regionu i otwieramy zgłoszenia. Kandydatury można zgłaszać w trzech kategoriach:

  • Firma Roku 2020 (za całokształt – za najbardziej dynamiczny rozwój w danym roku, za innowacyjny produkt, za wejście na nowy rynek, wyjście poza województwo),
  • Najlepsza firma Rodzinna 2020 ( najlepsza firma kreująca politykę młodzieżową i rozwój współpracy międzypokoleniowej, jako stymulator rozwoju gospodarczego),
  • Przedsiębiorca 2020 (nagroda dla menadżera).

Prosimy o zgłoszenia do konkursu za pomocą mejla do 23 października na adres biuro@jig.jaw.pl   lub przez formularz on-line. https://forms.gle/HHvZ98riZ5okWTam7

Kapituła konkursu, wybierze z wszystkich zgłoszonych firm te najlepsze, które zostaną zaprezentowane na uroczystej gali finałowej.

Szkolenia i warsztaty dla młodzieży

W tym roku część edukacyjna przeznaczona dla uczniów szkół średnich opierać się będzie na warsztatach i wykładach prowadzonych w szkołach średnich na terenie Jaworzna i Bierunia. – Zajęcia z młodzieżą są doskonałą okazją do przekazania wiedzy wprost od praktyków. Podczas zajęć pada wiele konkretnych pytań dotyczących pierwszych kroków w biznesie. – mówi Stanisław Bigaj, prowadzący warsztaty w szkołach średnich o profilu gastronomicznym.

Nowością w tym roku jest konkurs dla uczniów szkół średnich „Mój pomysł na biznes”. W tym konkursie mogą brać udział uczniowie, którzy przygotują dziesięciominutowa prezentację swojego pomysłu na prowadzenie działalności gospodarczej. Pomysły zostaną ocenione na prezentacji w siedzibie JIG przez jury, składające się z członków zarządu izby oraz zaproszonych do kapituły gości. Prezentacja może być w dowolnym formacie. Autor najciekawszego pomysłu otrzyma nagrodę rzeczową w postaci sprzętu komputerowego lub bonu na jego zakup. Decyzją członków JIG, wyrażoną przez zarząd, nagroda ta będzie nazwana imieniem Jerzego Zamarlika, wieloletniego prezesa JIG.

Nagrodzone osoby będą mogły przedstawić swoją prezentacje również na uroczystej gali finałowej projektu, która odbędzie się 27 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie.

Gala finałowa

Mając na uwadze wszelkie aspekty bezpieczeństwa JIG planuje organizację gali finałowej w dniu 27 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie. Podczas Gali zostaną zaprezentowani laureaci tegorocznej edycji konkursu. Planowany jest tez występ kabaretowy pan Piotra Bałtroczyka. Jeżeli wytyczne sanitarne nie pozwolą na przeprowadzenie imprezy z publicznością, gala finałowa będzie transmitowana w tym dniu w Internecie na stronie JIG.

Projekt „Przedsiębiorcze Jaworzno – MŁODOŚĆ, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, TRADYCJA” jest współfinansowany ze środków Województwa Śląskiego.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki