Straż Miejska w Jaworznie przeprowadza w związku z rozpoczętym sezonem grzewczym kontrole posesji. Funkcjonariusze straży, w celu ograniczenia niskiej emisji, sprawdzają paleniska kotłów i pieców oraz rodzaj używanego paliwa.

REKLAMA

W trakcie kontroli, oprócz pieców i używanego opału, strażnicy będą kontrolować też m.in. sposób odprowadzania nieczystości płynnych oraz pozbywania się odpadów komunalnych, posiadanie i używanie kompostownika (w przypadku zgłoszenia takowego celem uzyskania ulgi).

Urząd miejski przypomina, że uniemożliwienie funkcjonariuszom straży miejskiej kontroli jest przestępstwem (art. 379 Ustawy Prawo Ochrony Środowiska). Jedna z mieszkanek Jaworzna zresztą się już o tym przekonała, całe zajście zakończyło się zawiadomieniem policji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 225 Kodeksu Karnego.

Urząd prosi również o zawiadamianie straży miejskiej w przypadku podejrzenia nielegalnego spalania odpadów pod numerami 986 lub 32 61 81 618.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Hehe no rzeczywiście pojechali po bandzie z tym zawiadomieniem po popełnieniu przestępstwa. Już widzę tą mieszkankę jak się p..ała ze strachu. No i co mam się wystraszyć, że jakiś koleś złoży na mnie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa??? Zapraszam z nakazem od prokuratora skoro ktoś chce wleźć do mnie i mi łazić po posesji czy domu. Strachy na lachy.