Wielkie kontrowersje wzbudził pomysł rządu dotyczący zamknięcia siłowni, klubów fitness, basenów itd. Jak się okazuje, nie obejmie on wszystkich tego typu punktów.

REKLAMA

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii czytamy: Do odwołania ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6marca 2018r. – Prawo przedsiębiorców (Dz.U. z2019r. poz.1292 i1495 oraz z2020r. poz.424 i1086) oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu (…) basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem basenów, siłowni, klubów i centrów fitness:

  • działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  • przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, o których mowa w ust.13, studentów i uczniów –w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Niektóre siłownie czy kluby fitness już dostosowały się do ostatnich rozporządzeń, nie tylko tego powyżej. Jeden z krakowskich klubów, Centrum fitness Atlantic Sports, otwarł na przykład sklep ze sprzętem do ćwiczeń, w którym klienci mogą testować – odpłatnie – urządzenia – sklepy przecież nie zostały zamknięte. Natomiast zamiast zajęć fitness klub organizuje zgromadzenia religijne członków związku pn. „Kościół Zdrowego Ciała” – naturalnie z zachowaniem odpowiednich limitów. W strefie squasha organizuje z kolei codziennie specjalne zawody sportowe bez udziału publiczności.

Kochani Klienci,wiemy, że czekaliście na naszą decyzję…My czekaliśmy na Rozporządzenie i mieliśmy cichą nadzieję, że…

Opublikowany przez Atlantic Sports Fitness Siłownia Squash Klub Piątek, 16 października 2020

W Mysłowicach z kolei jeden z klubów zamierza organizować cykliczne zawody sportowe na siłowni oraz zawody fitness bez udziału publiczności – w zgodzie z rozporządzeniami.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki