Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo- kolizja na ulicy Bukowskiej

Na ulicy Bukowskiej dziś ok godziny 12.00 doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Hyundai, 81-letni mężczyzna, jadący ulicą Bukowską w kierunku Jaworzna, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, uderzając w drzewo.

REKLAMA

Kierowca samochodu na szczęście nie ucierpiał. Był trzeźwy. Został ukarany mandatem.


- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Niestety, nie każdy senior tak samo dobrze sobie radzi za kierownicą. Nie przesądzam, czy w tym przypadku wiek miał znaczenie. Może nie. Może wyskoczyła sarna albo pies, może zaszło coś innego. Coraz częściej jednak pojawiają się informacje o dziwnych wypadkach spowodowanych przez osoby w mocno podeszłym wieku. Z jednej strony pozytywne jest to, że ludzie coraz dłużej są sprawni, ale z drugiej strony – czy czasem nie przeceniają swoich możliwości?
    Kiedyś były obowiązkowe badania lekarskie stwierdzające zdolność do prowadzenia pojazdu niezależnie od tego, czy prawko było bezterminowe, czy nie. Jeśli dobrze kojarzę, to po 65 r.ż. był obowiązek badania co 3-5 lat, a potem ten okres się skracał. Kłopot? Oczywiście, ale dający szansę na uniknięcie paru wypadków. Jakoś to zniknęło.