REKLAMA
REKLAMA

Wybór odpowiedniego materiału ogrodzeniowego jest bardzo istotną decyzją. Dobre ogrodzenie domu powinno być nie tylko estetyczne, lecz też trwałe na lata. Te wymagania spełniają ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne, które obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Aluminium jest materiałem o wszechstronnym zastosowaniu, które doskonale nadaje się również do wykonania ogrodzeń. Aby wyglądało jeszcze bardziej estetycznie, można wykończyć je specjalnymi foliami imitującymi drewno. Dzięki temu stanowią one nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych ogrodzeń drewnianych.

 

Dlaczego warto wybrać ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne?

Drewniane ogrodzenie ma estetyczny wygląd, ale również wymaga czasochłonnej konserwacji. Deski podatne są na czynniki zewnętrzne – wypaczają się pod wpływem promieniowania UV, opadów, niskich i wysokich temperatur, dlatego wymagają właściwej ochrony. Impregnację należy powtarzać co kilka lat, aby ogrodzenie mogło prezentować się dobrze. Aby cieszyć się pięknym wyglądem drewnianego ogrodzenia, nie trzeba jednak wcale decydować się na jego montaż. Ciekawa propozycja to ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne, które może świetnie imitować drewniany płot.

 

Główne zalety ogrodzeń aluminiowych drewnopodobnych:

  • estetyczny wygląd – imitacja naturalnego drewna
  • wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne
  • niepodatność na czynniki pogodowe
  • właściwości antykorozyjne
  • brak potrzeby kłopotliwej konserwacji

 

Drewnopodobne dogodzenia z aluminium: przegląd wzorów

Producenci ogrodzeń aluminiowych mogą zaproponować swoim klientom szeroką gamę stylowych wzorów do wyboru. W podstawowej wersji ogrodzenia malowane są proszkowo na jednolite kolory z palety RAL – najbardziej popularne to czerń, szarości i brązy. Także ogrodzenia aluminiowe mogą być wykończone foliami – okleinami. W tej kategorii największym zainteresowaniem cieszą się ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne, które mogą imitować naturalne drewno. Do wyboru jest wiele stylowych wzorów, między innymi ogrodzenia przypominające drewno bukowe, dębowe, jesionowe, orzechowe, a także ciemne wybarwienia jak wenge. Różne wzory powodują, że estetykę ogrodzenia można dopasować do wyglądu budynku, na przykład do dekoracyjnych elementów drewnianych, stolarki okiennej i drzwiowej czy koloru dachu.

Jeśli szukasz malowanych ogrodzeń aluminiowych, zajrzyj na stronę: https://fello.pl/ogrodzenia/

Ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne – cena

Gdy chodzi o ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne cena jest zależna głównie od wielkości ogrodzenia oraz od jego wzoru. W przypadku przęseł aluminiowych ceny rozpoczynają się już od około 500 złotych za sztukę.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki