REKLAMA

Czy Twój smartfon wymaga coraz częstszego podłączania do ładowarki? Intensywne użytkowanie urządzeń mobilnych naturalnie przyczynia się do zużycia ich baterii, dlatego też warto zawracać uwagę na niepokojące sygnały, które mogą oznaczać konieczność wymiany akumulatora na nowy. Podpowiadamy co powinno zwrócić uwagę, kiedy wymiana baterii jest potrzebna oraz gdzie najlepiej to zrobić.

Jeśli telefon coraz szybciej się rozładowuje, samoistnie zaczyna się wyłączać oraz przegrzewać, przyczyn można upatrywać w stanie baterii. Najjaśniejszym wyznacznikiem tego czy wymaga ona wymiany jest zwiększenie jej objętości – w takim wypadku jak najszybciej warto zgłosić się o pomoc do serwisu.

Wymiana baterii w telefonie – Kraków i okolice

W przeciwieństwie do normy sprzed jeszcze paru lat, obecnie większość smartfonów posiada baterię zintegrowaną. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim wbudowana bateria umożliwia zaoferowanie użytkownikowi dłuższego czasu działania oraz mniejszej wagi samego urządzenia. Konstrukcyjnie bateria wymienna utrudnia zachowanie cienkiej i lekkiej formy urządzenia, toteż producenci coraz chętniej odchodzą od podobnych rozwiązań, skłaniając się ku wydajniejszym bateriom zintegrowanym.

Oznacza to, że sama wymiana baterii w telefonie wymaga już nie tylko zakupu nowego elementu, ale przede wszystkim doświadczenia, precyzji oraz odpowiednich narzędzi. Obudowa telefonu rzadko kiedy posiada już łatwą do otworzenia klapkę, a aby dostać się do baterii należy ostrożnie zdemontować sporą część obudowy. Nieumiejętnie odłączając i wyciągając akumulator z urządzenia, można narazić się na:

  • wygaśnięcie gwarancji nałożonej na sprzęt przez producenta,
  • uszkodzenie innych podzespołów w smartfonie,
  • naruszenie samej baterii, co w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do zaprószenia ognia.

Bez wątpienia jest to zadanie, które warto powierzyć profesjonaliście. Co więcej, sama wymiana baterii nie zajmuje zwykle wiele czasu, a termin realizacji uzależniony jest przede wszystkim od aktualnego zapełnienia grafiku serwisu.

Ile kosztuje wymiana baterii w telefonie – cena

W większości przypadków wymiana baterii w telefonie (cena może różnić się w zależności od stawek poszczególnych serwisów) kosztuje w granicach kilkunastu złotych, wraz z zakupem nowej baterii. Akumulator o mniejszej pojemności, dla telefonów starszej generacji będzie odpowiednio tańszy. Przed zgłoszeniem smartfona do naprawy warto skontaktować się z danym serwisem, dzięki czemu odpowiednio wcześnie można zamówić potrzebne części zamienne, jeśli akurat nie są dostępne na stanie serwisu.

Serwisy komórkowe, takie jak Senat Komórki, działają wykorzystując wyłącznie oryginalnych części zamiennych, co zapewnia pełną kompatybilność z urządzeniem oraz bezpieczeństwo. Dzięki temu przeprowadzona wymiana baterii pozwala przedłużyć żywotność smartfona. Punkty obsługi marki Senat Komórki można znaleźć w Krakowie, Katowicach oraz Bielsku-Białej – szeroki wachlarz oferowanych usług pozwoli odpowiednio zadbać o Twój telefon.

Punkty Senat Komórki w Krakowie

Serwis i salon telefonów Kraków C.H. Krokus
Salon i serwis telefonów Kraków C.H. Serenada
Salon i serwis telefonów – Kraków Dworzec Główny PKP