REKLAMA

Jednym z popularnych elementów dekoracji pokoju dziecięcego jest tapeta ścienna. Na co zwrócić uwagę planując zakup tapety do pokoju dziecięcego?

Oczywiście każdy kochający rodzic pragnie, by pokój jego dziecka wyglądał ładnie, by podobał się jego małemu lokatorowi. Tapeta na ścianę okazuje się najczęściej bardzo trafionym rozwiązaniem. Zastosowanie tapety dekoracyjnej w pokoju dziecięcym ma mnóstwo zalet, pokrótce omówimy kilka z nich.

Kolorowa i ciekawa aranżacja

Pragnąc urządzić pokój malucha tak, by mu się on na prawdę podobał zapewne będziemy chcieli, by tematycznie odpowiadał on jego zainteresowaniom. W pokoju chłopca zapewne nie zabraknie motywów samochodzików, uliczek, samochodów czy znanych, ulubionych postaci z bajek czy filmów dla dzieci. Wiele chłopców jest także zafascynowanych sportem, dodatki nawiązujące do jego ulubionej dyscypliny na pewno wzbudzą w nim zachwyt. Z kolei w pokoju dziewczynki zapewne będą dominowały barwne (najczęściej różowe) postacie z bajek tj, księżniczki, lalki czy miłe, przyjacielskie zwierzątka. W projektowaniu tematycznej aranżacji wnętrza ogromnie pomagają odpowiednio dobrane tapety dekoracyjne. Producenci tapet oferują obecnie ogromną różnorodność typowo dziecięcych tapet, większość rodziców raczej bez kłopotu odnajdzie w którymś sklepie tapetę w pełni odpowiadającą zainteresowaniom swoich dzieci. W razie trudności z wyborem typowej tapety ściennej możemy wybrać coś z asortymentu fototapet. O ile typowe tapety na ścianę są wykonywane w pewnym ograniczonym przez projektantów wzornictwie, o tyle fototapety mogą przedstawiać praktycznie wszystko – kwestia tylko dostarczenia producentowi zdjęcia wystarczająco dużej rozdzielczości i jakości.

Przykładowa dziecięca niedroga tapeta ścienna, źródło: InneTapety.pl

Tapeta do pokoju chłopca marki Rasch https://dobretapety.pl/tapety-rasch

Tapeta dziecięca – praktyczne podejście

Zwłaszcza w początkowych latach życia dziecka nie jest łatwo zadbać o utrzymanie jego pokoju w nienaruszonym stanie. Wiele dzieci uwielbia wyrażanie swojej rozwijającej się artystycznej ekspresji na ścianach w pokoju :). Niejednokrotnie takie malunki jest trudno usunąć z powierzchni ściany pokrytej farbą. Decydując się na położenie w pokoju dziecięcym zmywalnej tapety winylowej dobrej jakości, sprawiamy, że łatwiej jest utrzymać w pokoju dziecięcym czystość, nawet jeśli na tapecie od czasu do czasu pojawią się jakieś bazgroły. W ofercie tapety dziecięcych w wielu sklepach bez problemu znajdziemy tapety dziecięce odporne na zmywanie i szorowanie, będą to najprawdopodobniej tapety winylowe, czyli wykonane z warstwy tworzywa sztucznego. Oczywiście takie trwałe, solidne tapety muszą być nieco droższe w porównaniu z najtańszymi tapetami papierowymi, ale rolkę solidnej dziecięcej tapety winylowej możemy kupić nawet za mniej niż 50 zł. Z drugiej strony inwestycja w solidną, wytrzymałą tapetę sprawi, że nie będziemy zmuszeni szybko ją wymieniać.

Wybierając tapetę do pokoju dziecka warto także zwrócić uwagę na jej trwałość. Tapeta papierowa bardzo łatwo ulega uszkodzeniu, rozerwaniu lub wygnieceniu na przykład poprzez delikatne uderzenia meblami czy innymi niewielkimi przedmiotami (w przypadku pokoju zapewne zabawkami). Tapeta winylowa na podkładzie flizelinowym jest trudna do rozerwania, jest także odporna na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu cieszy oko niezmienionym wyglądem przez długie lata.

Artykuł opracowany przy współpracy z redakcją sklepu internetowego InneTapety.pl.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki