REKLAMA

Gęste włosy są jednym z tych atrybutów męskości, który często jako pierwszy, czasami już w młodym wieku ulega wyraźnej wizualnej destrukcji. Najczęściej męska utrata włosów przebiega na tak zwanym tle androgenowym i związana jest z obecnością męskich hormonów. Jest więc procesem naturalnym, związanym z obecnością pochodnej testosteronu (DHT), która działa na mieszki włosowe, osłabiając je. Problem ten dotyczy ponad połowy mężczyzn po 50 roku życia, ale niestety bardzo często takie łysienie i osłabienie włosów rozpoczyna się już w młodości, zdarza się że na etapie dojrzewania, na przykład w wieku 16 lat.

Utrata włosów może być także spowodowane złą dietą, chorobą czy silnym stresem. Niezależnie od przyczyny łysienia stanowi ono często źródło kompleksów i niezadowolenia z własnego wyglądu. Nic więc dziwnego, że współcześnie dbający o siebie i swój wizerunek mężczyźni, starają się przeciwdziałać utracie włosów, zatrzymać ten proces lub też odwrócić jego skutki. W tym celu wielu Panów w pierwszej kolejności sięga po dostępne w drogeriach i aptekach preparaty kosmetyczne i lecznicze do pielęgnacji włosów czy też zaczyna zażywać suplementy diety, mające na celu wzmocnienie cebulek włosów i poprawienie kondycji włosów.

Często jednym z etapów walki z problemem wypadania włosów czy też po prostu łysienia są zabiegi kosmetyczne i kosmetologiczne – takie jak na przykład mezoterapia igłowa skóry głowy, które mają za zadanie stymulować cebulki włosów do ich wzrostu i wzmocnienia. Jeśli te metody nie działają, lub też jest na nie za późno i zależy nam raczej na odwróceniu skutków procesu łysienia i naprawieniu szkód warto zainteresować się przeszczepem włosów .

Profesjonalnie wykonany zabieg przeszczepu włosów jest w pełni bezpieczny, a współczesne stan wiedzy w zakresie medycyny estetycznej sprawia, że efekty tego typu zabiegów są naturalne i nieprzerysowane. Przeszczep własnych włosów z innych obszarów ciała daje gwarancję dużego bezpieczeństwa i zapobiega wystąpieniu sytuacji odrzutu przeszczepionych mieszek włosowych.

Taki zabieg choć na pierwszy rzut oka może wydawać się redakalnym posunięciem i duża ingerencją, w rzeczywistości współcześnie nie jest czymś wyjątkowym. Troska o swoją urodę, a co za tym idzie swoje dobre samopoczucie jest w dzisiejszych czasach czymś naturalnym i godnym podziwu.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Jaka była przyczyna wypadania włosów nie mam pojęcia, ale dzięki małżonce pozbyłem się problemu. Kupiła mi serum hair medic intense i pilnowała, abym stosował go każdego dnia. Nie byłem tym zachwycony no ale używałem, żeby się nie wściekła. Teraz jestem jej za to wdzięczny, bo włosów jest sporo więcej na głowie i nie wypadają.