Wycieczka objazdowa po Namibii – wakacje w Afryce z CARTER®

REKLAMA

Afryka  to nie tylko safari. Odkryj z biurem podróży CARTER® inne, surowe oblicze kontynentu. Chwyć aparat i uwiecznij jedyny w swoim rodzaju wschód słońca, lecąc balonem nad najwyższymi wydmami świata. Zobacz księżycowy krajobraz doliny rzeki Swakop i rosnące tam przedziwne rośliny – welwiczje. Poczuj adrenalinę, szalejąc na quadach po piaskach pustyni. A co powiesz na odwiedziny w wiosce nomadycznego plemienia Himba, żyjącego w pierwotny sposób od setek lat? Zobaczysz też buszmeńskie malowidła naskalne oraz imponującą górę Spitzkoppe, nazywaną Matterhornem Afryki. A to wszystko w doborowym, męskim towarzystwie. Namibia  to synonim przygody. Unikatowe miejsca, aktywności i zapierające dech w piersiach widoki. Ale to również wspaniały odpoczynek – podczas naszej wyprawy, zatrzymasz się w najbardziej widowiskowo położonych lodge’ach. Tam delektować się będziesz szklanką ulubionego trunku, inspirującą rozmową z towarzyszami podróży i rozgwieżdżonym niebem południowej półkuli.

PARK NARODOWY NAMIB-NAUKLUFT obejmuje najstarszą pustynię świata – Namib, liczącą sobie blisko 80 mln lat. Jej czerwone piaski uformowały wydmy, sięgające ponad 300 m wysokości. Te potężne, sypkie góry, kryją prawdziwy skarb, jakim jest wyschnięte jezioro Deadvlei. Z jego gliniastego dnia, sterczą zasuszone pnie akacji, które rosły tam przed setkami lat. To jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc świata. Okolice parku to też doskonały teren na samodzielną przejażdżkę off-road buggy, podczas której można napotkać wędrujące tu antylopy czy oryksy.

DAMARALAND – region fascynujących formacji skalnych oraz słoni pustynnych, zamieszkujących te ziemie. Masywy górskie Brandberg oraz Spitzkoppe imponują swoimi rozmiarami i kształtami. W Twyfelfontein podziwiać można pradawne malowidła naskalne Buszmenów. Wizytę w regionie dopełnią odwiedziny w wiosce plemienia Himba – nomadów, żyjących w niemal niezmieniony, pierwotny sposób od tysięcy lat.

WYBRZEŻE SZKIELETOWE – szeroki pas pustyni wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Surowy i niegościnny obszar mieści wiele zaskakujących atrakcji. Dolina rzeki Swakop zachwyca księżycowymi krajobrazami oraz unikatowymi roślinami, określanymi jako żywe skamieniałości. Na wybrzeżu, podziwiać można kolonie fok oraz flamingów, a także wraki statków, które utknęły tu na zawsze. Porządny zastrzyk adrenaliny zapewni z kolei rajd na quadach po wydmach.

PLAN WYPRAWY:

  • PARK NARODOWY NAMIB-NAUKLUFT /2 dni/ Spacer do Kanionu Sesriem, wędrówka na jedne z najwyższych wydm świata, przejażdżka off-road buggy po pustyni, kolacja pod gwiazdami. Lot balonem o wschodzie słońca i śniadanie wśród wydm. Zakwaterowanie w komfortowej lodge pośród piasków pustyni.
  • WYBRZEŻE SZKIELETOWE /3 dni/ Podziwianie flamingów w przybrzeżnych basenach solankowych, spacer po kolonialnym mieście Swakopmund, rajd quadami po pustyni, wycieczka po księżycowym krajobrazie doliny rzeki Swakop. Przejazd fragmentem Wybrzeża Szkieletów, podziwianie wraku statku, wizyta przy ogromnej kolonii fok. Zakwaterowanie w eleganckim hotelu położonym nad samym oceanem.

  • DAMARALAND /2 dni/ Wizyta w masywach górskich Brandberg i Spitzkoppe, podziwianie buszmeńskich malowideł naskalnych, wizyta w wiosce plemienia Himba, safari w poszukiwaniu słoni pustynnych. Zakwaterowanie w lodge’ach pośród imponujących formacji skalnych.

Program obejmuje: zakwaterowanie w komfortowych lodge’ach i hotelach, wyżywienie zgodnie z programem: 7 śniadań, 7 kolacji, realizację programu z polskim pilotem, łącznie z kosztami wstępu do parków i atrakcji

Program nie obejmuje: lotów Warszawa – Windhuk – Warszawa, obowiązkowej wizy do Namibii

Jeśli zainteresowała Państwa nasza wyjątkowa wyprawa do Namibii to prosimy o kontakt z naszymi doświadczonymi specjalistami:

travel@carter.eu, tel.: +48 22 392 60 17; +48 502 057 769; +48 500 799 197

Zapraszamy na naszą stronę Internetową po więcej podróżniczych inspiracji, luksusowych wypraw i ofert pobytu na prywatnych wyspach  www.carter.eu,

Biuro Podróży CARTER® na Instagramie, Facebooku i Youtube:
https://www.facebook.com/CARTER.LuksusoweWakacje/

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki