Woda na 2 ulicach w Jaworznie Dąbrowie Narodowej nie nadaje się – po wyłączaniu 27 października, związanym z awarią sieci wodociągowej – do spożycia.

REKLAMA

Obecnie problem w dalszym ciągu występuje przy ul. Owocowej oraz Katowickiej 34 i 34A. Mieszkańcom woda dostarczana jest w beczkowozach i workach antyseptycznych.

Natomiast woda, po uprzednim przegotowaniu, nadaje się do spożycia (oraz do przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt) przy ul. Wodnej, Wiśniowej, Strażackiej od 1 do 3, Spółdzielczej od 2 do 4b, Starowiejskiej od 82 do 84, Jasiugi, Wolnej, E. Plater, Kolonijnej, Stara Maszyna, Szczotki 1, 2 i 4, Katowickiej od nr 48 do nr 58.


W wyniku ogłoszenia niezdatności wody do spożycia 22 października oraz awarii z 27 października, mieszkańcy części ulic, jak np. ul. Emilii Plater – w której to sprawie skontaktował się z nami mieszkaniec – problem z dostępnością wody pitnej mają już od tygodnia.

Wodociągi Jaworzno tymczasem poinformowały, że prace związane z czyszczeniem i płukaniem wodociągu cały czas trwają – i być może zakończą się w ciągu najbliższych kilku dni.