REKLAMA

„Życie to czas, który został nam podarowany i w którym każdy z nas staje wobec wyzwania, jakie niesie samo życie: to wyzwanie polega na znalezieniu swojego celu, przeznaczenia i na walce o nie.” Jan Paweł II, Homilia podczas Mszy Św. V Międzynarodowego Forum Młodzieży, Manila 1995

16.X.2020 w Mini Centrum Integracji Fundacji Mój czas dla seniora im. Wandy i Józefa odbyło się kameralne spotkanie poświęcone pamięci o św. Janie Pawle II Papieżu Polaku.

Mijają 42 lata od wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, ale nie mijają i długo jeszcze nie przeminą wspomnienia o tym wielkim człowieku, który dzięki swojemu życiu, pracy kapłańskiej, miłości do bliźnich znalazł miejsce w sercu każdego z nas. Na spotkaniu Alicja Dudek po raz kolejny zaprezentowała swoje wiersze, w których przekazała własne refleksje i myśli o św. Janie Pawle II. W tej niecodziennej atmosferze skupienia, spokoju seniorzy mieli możliwość uczestnictwa w pewnego rodzaju uczcie dla ducha.

Piękna całemu spotkaniu dodała muzyka w wykonaniu skrzypaczki Pani Agnieszki Bakalarz nauczyciel ze Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz. Wszyscy obecni mieli możliwość na nowo przeżyć, jak ważnym dla Nas jest pamięć o Janie Pawle II. W czasach tak wielkiego strachu i ograniczeń seniorzy potrzebują takich spotkań, które dają im to, co Jan Paweł II cenił sobie najbardziej- głębię spokoju.

Wiele razy Jan Paweł II podkreślał że: „ człowiek współczesnej cywilizacji zagrożony jest chorobą powierzchowności, niebezpieczeństwem spłycenia. Trzeba pracować dla odzyskania głębi- tej głębi, która właściwa jest ludzkiej istocie. Tej głębi, która wzywa jego umysł i serce, podobnie jak morze wzywa. Jest to głębia prawdy i wolności, sprawiedliwości i miłości. Głębia spokoju.” Nasze spotkania , koncerty mają właśnie ten cel odzyskać głębię spokoju.
Elżbieta Helbin

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki