REKLAMA

Zapewne wiesz, że nasza dieta ma duży wpływ na to, jak wyglądamy. Kondycja cery, włosów i paznokci zależy przede wszystkim od spożywanych składników. Niby proste, ale co zrobić, kiedy zbilansowana dieta sprawia problem? Odpowiedzią może być dieta pudełkowa.

Dieta i jej wpływ na urodę

To, co spożywamy, ma ogromny wpływ na naszą urodę, w tym włosy, paznokcie i cerę. Szczególne znacznie ma kilka składników i witamin, które powinniśmy jeść w odpowiednich ilościach. Wśród nich warto wymienić:

  • Białko – jest głównym budulcem, który odpowiada za odnowę komórek organizmu. Dla naszej urody oznacza to, że bez odpowiedniej ilości białka skóra będzie mało jędrna. Wynika to ze słabej regeneracji naskórka.
  • Witamina E – ten silny przeciwutleniacz nie bez powodu znajduje się w większości kremów. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, więc sprzyja walce z chorobami skóry.
  • Witamina C – poprawia tzw. barierę lipidową naskórka, zwiększa odporność skóry na czynniki zewnętrzne, sprzyja odpowiedniemu nawilżeniu.
  • Witamina B – leczy stany zapalne skóry, odpowiada za twarde paznokcie i sprzyja porostowi włosów. Jest jednym z budulców włosów.
  • Cynk – brak tego składnika hamuje wzrost włosów, a w przypadku skrajnego niedoboru może nawet doprowadzić do łysienia.
  • Miedź – wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, wzmacnia włosy i odpowiada za ich właściwą strukturę.

W idealnym świecie wszyscy dostarczalibyśmy organizmowi niezbędnych składników na co dzień i bez wysiłku. Nasze włosy by lśniły, cera byłaby bez skaz, a paznokcie nigdy by się nie łamały. Niestety, wszyscy wiemy, że pośpiech, praca i natłok codziennych obowiązków wpływają na jakość naszego żywienia. Rozwiązaniem tego problemu może być dieta pudełkowa – na czym ona polega? Dowiecie się tutaj.

Dieta pudełkowa i jej korzyści

Catering dietetyczny to usługa, która polega na dostarczaniu klientowi posiłków pod wskazany okres. Zazwyczaj są to posiłki, które spełniają zapotrzebowanie kaloryczne na cały dzień.

Klient ma do wyboru co najmniej kilka rodzajów diet. Bywa, że catering oferuje ich bardzo dużo, np. Śląski SuviBox dietę pudełkową. Do najpopularniejszych trzeba zaliczyć diety: standardową, odchudzającą, wegetariańską, bez glutenu, dla sportowców, dla kobiet w ciąży, oczyszczającą, z niskim indeksem glikemicznym.

Dieta pudełkowa może przyczynić się do poprawy urody przede wszystkim dlatego, że jest zbilansowana. Czuwają nad nią dietetycy, a niekiedy również trenerzy. Dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników i w związku z tym wpływa pozytywnie na nasz wygląd. To z pewnością rozwiązanie, któremu warto się przyjrzeć z bliska.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki