REKLAMA

Zbliżają się pierwsze urodziny dziecka? Jak wszyscy rodzice, chcesz, aby ten dzień był niezapomnianym wydarzeniem pełnym czułych i magicznych wspomnień. Minął już rok odkąd Twój maluch zaczarował Twoją codzienność i sprawił, że widzisz ją we wszystkich jej kolorach! Świętowanie pierwszych urodzin Twojego malucha jest okazją do wprowadzenia go do świata dorosłych. Od teraz nie będziesz liczył swojego wieku w miesiącach, ale w latach! Główny kamień milowy, który planujesz obchodzić z okazji urodzin godnych tego imienia. Odkryj 10 pomysłów, które sprawią, że pierwsze urodziny Twojego dziecka staną się sukcesem.

1. Wybór właściwego czasu.

Aby przyjęcie urodzinowe było udane, dziecko musi być sprawne i w dobrym nastroju. Aby Twoje dziecko nie było zrzędliwe, pamiętaj, aby ustawić czas na urodziny, kiedy dziecko jest dobrze wypoczęte i szczęśliwe. Preferujemy harmonogram po drzemce dziecka i unikamy często zrzędliwych późnych popołudni! Czas trwania uroczystości powinien być również ograniczony, aby nie zmęczyć dziecka i nie rozzłościć go.

2. Tworzenie świątecznej atmosfery dla maluchów.

Kolorowe balony na roczek, ładne girlandy. Jaki jest lepszy sposób, aby rozjaśnić oczy dziecka i uczynić jego pierwsze urodziny dniem marzeń. Aby uczcić tę okazję, dlaczego nie ukierunkować swojej urodzinowej dekoracji wokół jednego tematu na przykład: świat dżungli lub zwierząt hodowlanych, cyrku, wróżek, syren lub super bohaterów. Coraz popularniejsze są zestawy dekoracyjne z bajek, np. balony Psi Patrol, dekoracje urodzinowe Świnka Peppa czy balony Kraina Lodu.

3. Wybranie wesołego tortu urodzinowego.

Jeśli chodzi o smak, nie ma potrzeby polegać na wyrafinowanych smakach. W wieku jednego roku dziecko zaczęło różnicować swoją dietę, ale nie ma jeszcze bardzo szerokiego wachlarza smaków. Prosty podstawowy przepis, taki jak ciasto jogurtowe czy ciasto funtowe, może wystarczyć. Z drugiej strony, zabawa kształtem i dekoracją ciasta może być interesująca, aby przyciągnąć uwagę dziecka. Nie wahaj się użyć specjalnych form o zabawnych kształtach lub ulubionych postaciach dziecka. Inną możliwością jest udekorowanie tortu urodzinowego dziecka poprzez umieszczenie na nim jadalnego zdjęcia.

4. Stawiamy na oryginalną świecę urodzinową.

Dziecko może jeszcze nie wiedzieć, jak go zdmuchnąć, więc stawiamy na zabawną urodzinową świecę, która przykuje jego uwagę: świecę, która tworzy muzykę, świecę, która nie gaśnie.

5. Kameralne przyjęcie.

W wieku jednego roku dziecko nadal jest bardzo przywiązane do ciebie i jego codziennego świata. Nie ma mowy o zdenerwowaniu jego przyzwyczajeń przez przyjęcie urodzinowe pełne ludzi, których nie zna dobrze. Jego ulubiony prezent: zwrócenie na siebie pełnej uwagi! Aby zaspokoić jego potrzebę prywatności, planuj zaprosić tylko przyjaciół i bliskich krewnych. Mały komitet na pierwsze urodziny dziecka jest kluczem do sukcesu!

6. Organizuj specjalne gry dla dzieci.

Jak wszystkie niemowlęta, twoje dziecko uwielbia muzykę i rymowanki przedszkolne? Uszczęśliwiaj go i wszystkie inne dzieci, organizując zabawy urodzinowe dostosowane do ich wieku. Aby pomóc, niektóre sklepy oferują gotowe zestawy, które ożywią imprezę w zależności od wieku obecnych dzieci.

7. Rozśmieszanie dziecka kostiumami.

A gdyby babcia i dziadek nosili spiczaste czapki? A gdyby mama lub tata nosili czerwony klown nos? W prostych, małych przebraniach na pewno rozbawisz dziecko w jego pierwsze urodziny!

8. Uwiecznić 1 rok dziecka na zdjęciu.

Jak widzieliście w ciągu ostatnich kilku miesięcy, czas leci i dziecko zmienia się w wielkim tempie! Pierwsze urodziny Twojego malucha to okazja do zrobienia urodzinowych zdjęć, które na zawsze wyryją uroczą małą istotkę, jaką był w tym wieku.

9. Wybierz prezent urodzinowy dostosowany do wieku dziecka.

Nie ma potrzeby przykrywania twojego malucha wieloma prezentami, od których szybko się odwróci. Pamiętaj, aby dać mu prezent urodzinowy dostosowany do jego ewolucji: grę, sortownik kształtów, książkę muzyczną.

10. Stwórz samodzielnie oryginalną dekorację.

Na pierwsze urodziny Twojego malucha, dlaczego nie uczcić tej okazji, robiąc własną dekorację urodzinową na urodziny Twojego dziecka? Dekoracja urodzinowa „Do It Yourself” to najlepszy sposób, aby pokazać swoją miłość do dziecka i dać mu urodziny, które wyglądają w 100% jak ono.
Niektórzy sceptycy mówią ci, że w wieku jednego roku twoje dziecko jest jeszcze za małe, by zdać sobie sprawę z tego, że na jego cześć organizowane jest przyjęcie urodzinowe. Nawet jeśli gwiazda imprezy urodzinowej nie pamięta, goście z przyjemnością opowiedzą jej o tym później! Jeśli jednak wolisz postawić na gotowe, atrakcyjne dekoracje urodzinowe możesz skorzystać z oferty sklepu https://udanaimpra.pl – znajdziesz tam zestawy dekoracyjne, balony urodzinowe oraz wszystko co może być potrzebne do zorganizowania udanej imprezy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Ojcem jeszcze nie jestem, ale za to mogłem ostatnio wykazać się bo urodziny miał synek mojej siostry. Kupiłem mu rowerek biegowy z toyz jest bystry jak na swój wiek, więc bez problemu ogarnął jak się nim jeździ. Póki śniegu nie ma może sobie jeszcze śmigać po podwórku.