Wiele osób po ukazaniu się artykułu na naszym portalu, o pani Renacie Lisik- Warszawskiej, jaworzniance, mamie 4-letniej autystycznej Marcelinki, która wydała swoją książkę pt. „Spowiedź Grzecznej” pytało nas, gdzie jeszcze można taką książkę nabyć i jednocześnie pomóc dziewczynce w dalszym leczeniu i rehabilitacji.

REKLAMA

Będziecie mieć jeszcze taką szansę! Już w sobotę 28 listopada na rynku w Jaworznie od 10.00 do 13.00 pani Renata ponownie będzie prezentować swoją książkę. Każdy, kto tylko będzie miał chęć nabycia jej, serdecznie zapraszamy. Cały dochód ze sprzedaży książki idzie na rehabilitację i leczenie Marcelinki.

Cynka, bo tak nazywają ją najbliżsi, urodziła się z rozszczepem wargi. Ze względu na to, że strach i lęk nie pozwala jej uczestniczyć w rehabilitacji, w grę wchodzi tylko prywatna rehabilitacja, na którą idą duże pieniądze. Jest pod opieką psychiatry dziecięcego, jeździ systematycznie do Navicula Centrum Terapii i Diagnozy Autyzmu. Cynka jest nadal pampersowana, więc jeżeli ktoś, kto nie będzie miał chęci kupić książki, może podarować Marcelince pampersy (rozmiar 6).

Mama Marcelinki codziennie walczy z jej stresem, skrajnymi zachowaniami by nie zrobiła sobie krzywdy. Nauczyła ją mówić, ponieważ dzieci z tą wadą mają największe trudności z mową. Mówi częściowo po polsku lub angielsku, to wielki postęp Marcelinki i ogromna zasługa mamy. Dziewczynka boi się szumu suszarki, wiertarki, szurania i głośnych dźwięków.

„Już zakupiłam dla Marcelinki pampersy i będę miała opłaconą z datków zbiórki z 21 listopada wizytę u psychiatry dziecięcego. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, za każde słowo otuchy. Chcę by była jak inne dzieci by nikt nigdy już się z niej nie śmiał.”

Do zobaczenia w sobotę 28 listopada! Będziemy czekać na rynku w Jaworznie na Wasze dobre serca!

.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki